از این گیاه برای درمان استرس استفاده کنید!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اطلاعات آنلاین به نقل از اکسپرس، داشتن یک خواب خوب شبانه برای سلامتی ما حیاتی است و یک گیاه باستانی می‌تواند به شما برای داشتن یک خواب خوب بدون نیاز به قرص‌های عجیب و غریب شیمیایی کمک کند.

در میان مردم هندوستان گیاهی باستانی برای مشکلات خواب و استرس استفاده می‌شود که در حال حاضر مکمل‌های گیاهی آن در داروخانه‌های این کشور و بسیاری از کشورهای دیگر یافت می‌شود.

آشواگاندا یک گیاه درختچه‌ای است که امروزه به طور گسترده به عنوان مکمل استفاده می‌شود که مردم محلی ادعا می‌کنند که برای بهبود خواب و کاهش استرس مفید است.

این گیاه که به نام ویانیا سومنیفرا (withania somnifera) نیز شناخته می‌شود، نقش مهمی در سیستم سنتی پزشکی در هند دارد. از سال‌های دوران باستان تاکنون این گیاه برای درمان استرس و اختلالات مربوط به خواب توسط پزشکان هندی استفاده می‌شود.

مطالعات نشان داده است که آشواگاندا هورمون استرس بدن یعنی کورتیزول را کاهش می‌دهد و در نتیجه به کاهش علائم اضطراب در برخی افراد کمک می‌کند. علاوه بر این عملکردهای شناختی از جمله حافظه، عملکرد تکلیف و توجه را با محافظت در برابر استرس اکسیداتیو در مغز بهبود می بخشد و همچنین به طور قابل توجهی حداکثر اکسیژن خروجی ورزشکاران را برای افزایش عملکرد ورزشی بهبود می بخشد.

خواص تسکین دهنده آن همچنین می تواند به افراد کمک کند تا خواب شبانه بهتری داشته باشند، حتی شواهدی وجود دارد که نشان می دهد می تواند سطح تستوسترون و میل جنسی را افزایش دهد و می تواند مزایای بالقوه ای برای باروری مردان داشته باشد.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *