علائم مرگ‌بارترین سرطان در زنان را بشناسید

میتوانید توصیه های پزشکی زنان را از سایت آرمان زنان دنبال کنین:

سرطان سینه رایج‌ترین سرطان در بین زنان است و در مجموع ۲۵ درصد از سرطان در میان زنان را تشکیل می‌دهد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد تنها در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به سرطان سینه در جهان شناسایی شد. این در حالی است که سالانه ۶۸۵ هزار نفر به دلیل ابتلا به این سرطان جان خود را از دست می‌دهند. یک نفر از هر ۸ زن در طول عمر خود به درجاتی از سرطان سینه مبتلا می‌شود. گرچه احتمال بروز این سرطان در تمامی رده‌های سنی وجود دارد، اما به طور غالب احتمال بروز آن پس از سن ۵۰ سالگی بیشتر است.

رایج‌ترین علائم سرطان سینه وجود برجستگی بر روی سینه است. با این حال، علائم دیگر کلیدی نیز در این باره وجود دارد. زنان ممکن است از درد سینه به همراه خارج شدن خون از نوک سینه نیز رنج ببرند. همچنین ممکن است پوست اطراف سینه دچار فرو رفتگی یا برآمدگی بوده و یا فرد از تغییرات پوستی دیگر گلایه داشته باشد.مرکز درمان سرطان آمریکا فرورفتگی نوک سینه را یکی از علائم رایج ابتلا به سرطان سینه در زنان معرفی کرده است.

سرطان

برای مثال، اگر خویشاوندان نزدیک شما به سرطان سینه یا تخمدان مبتلا شده اند، خطر بروز این سرطان در شما به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. به مانند بسیاری از سرطان‌های دیگر، داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل به همراه فعالیت و ورزش مستمر خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد.

تحقیقات نشان داده است شیر دادن زنان به نوزادان خود علاوه بر آنکه باعث تغذیه مناسب و سلامتی نوزاد می‌شود، خطر ابتلا به سرطان سینه را نیز در این زنان به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

منبع خبر: سایت دنیای اقتصاد

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *