به گزارش خبرنگار حوزه زنان ایرنا، انسیه خزعلی بامداد پنجشنبه در صفحه اینستاگرام خود، با اشاره به اینکه نشست هم اندیشی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پیرامون برنامه هفتم توسعه برگزار شده است، افزود: اقدامات این معاونت در حوزه ارتقای وضعیت مشاوران زن و خانواده در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی نیز تشریح شد و بنابراین به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که در اولین فرصت ساختار اداری ارتقا یابد.

وی تصریح کرد: ستاد ملی زن و خانواده در دوره جدید فعالیت خود، با قوت و قدرت بیشتر و با حضور اکثر وزیران عضو ستاد، نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه تشکیل شده است.

خزعلی ادامه داد: این ستاد مصوبات تاثیرگذار و مثبتی را ارائه داده است و مقرر شده پنج درصد بودجه فرهنگی سازمان‌ها و نهادها با نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نظارت این معاونت هزینه شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد: در برنامه هفتم توسعه ریل‌گذاری جدیدی برای مسائل جدید مبتلابه زن و خانواده باید ایجاد شود.

فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به هدف فراکسیون زنان در برگزاری این نشست اظهار داشت: قرار است برگزاری این نشست‌ها که پس از این به صورت مستمر تداوم می‌یابد، به همدلی و همراهی بین بخش‌های مختلف مجلس و دولت برای پیگیری موضوع زن و خانواده در روند تدوین برنامه هفتم توسعه منتهی شود.

وی ادامه داد: ضمن اینکه برای رسیدن به ایده‌های مهم سیاستگذارانه در حوزه زنان و خانواده باید به یک اجماع نظر برسیم.

در این نشست مشاوران امور بانوان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها به ارائه پیشنهاداتی پیرامون مواردی در حوزه زنان و خانواده که باید در تدوین برنامه هفتم توسعه مدنظر باشد، پرداختند.

لطفاامتیاز دهید post