98 درصد از تسهیلات نهضت ملی مسکن را بانکها پرداخت نکردند

به گزارش آرمان زنان و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با وجود گذشت 6 ماه از سال 1401، نظام بانکی به وظایف قانونی خود در تامین مالی مهمترین برنامه عمرانی دولت سیزدهم عمل نکرد.

بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن، نظام بانکی مکلف است، در هر سال حداقل 20 درصد از تسهیلات پرداختی خود با کف مجموع 360 هزار میلیارد تومان را به بخش ساخت مسکن اختصاص دهد.

این در حالی است که بر اساس آمار رسیده از وزارت راه و شهرسازی، نظام بانکی مجموعا تا این لحظه تنها 13 هزار میلیارد تومان تسیهلات به بخش ساخت مسکن داده که بخش عمده این تسیهلات نیز توسط بانک عامل مسکن پرداخت شده است.

*بانک‌ها مهم‌ترین وعده دولت سیزدهم را زمین گذاشتند

نکته جالب اینکه نظام بانکی در طول 6 ماه گذشته تنها 7 هزار میلیارد تومان تسهیلات معادل 1.9 درصد از تعهد قانونی خود را به نهضت ملی مسکن پرداخت کرده و عملا این بخش از اقتصاد کشور قصد ندارد وظیفه خود برای تامین مالی نهضت ملی مسکن را به سرانجام برساند.

این اتفاق در شرایط رخ می‌دهد، ساخت مسکن به عنوان یک پیشران اقتصادی نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد.

لطفاامتیاز دهید
سلامت خانواده

عوارض مصرف دخانیات در زنان

بنابر اعلام واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در بعضی کشورهای جهان، تعداد زنان سیگاری در حال افزایش است. در

اطلاعات بیشتر
بارداری

علائم افسردگی پس از زایمان

در برخی موارد مادران بعد از تولد نوزاد خود غمگین، بی حوصله، زودرنج و عصبانی هستند و می‌گویند که نمی‌توانند از پس مراقبت‌های فرزندشان برآیند.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *