۵ تمرین مفید برای تقویت میل جنسیِ مردان

به گزارش آرمان زنان به نقل از اوری دی هلث، پیت مک کال، فیزیولوژیست ورزشی و مربی شخصی برای شورای ورزش آمریکا (ACE) می گوید: «انجام تمرین های زیر، سه تا چهار بار در هفته می تواند به تکنیک جنسی، انعطاف پذیری و استقامت شما و افزایش میل جنسی شما کمک زیادی کند.»

بنابراین چه نوع ورزش هایی برای رابطه جنسی بهترین هستند؟ مک کال پنج “تمرین جنسی” زیر را توصیه می کند:

وزنه برداری و تمرینات قدرتی

تمرینات قدرتی می تواند همان چیزی باشد که پزشک برای بهبود زندگی جنسی شما تشخیص می دهد. مک کال می‌گوید: «وزنه‌برداری و انجام تمرینات قدرتی باعث می‌شود بدن تستوسترون تولید کند که پیش‌ساز اولیه میل جنسی مردان است . در واقع، برخی از مطالعات، ورزش شدید کوتاه مدت، مانند وزنه برداری، را با افزایش سطح تستوسترون مرتبط دانسته اند.»

برای بهبود زندگی جنسی خود، حرکات فشاری، دراز و نشست و کرانچ انجام دهید. این تمرینات قدرتی می تواند با تقویت شانه ها، سینه و شکم به رابطه جنسی بهتر کمک کند.

همچنین قدرت بالاتنه قوی می تواند استقامت را افزایش دهد زیرا این ماهیچه ها در حین مقاربت استفاده می شوند.

تمرین کگلز

کگلز یک ورزش جنسی خوب برای مردان در نظر گرفته می‌شود، زیرا این تمرین‌ها می‌توانند به استقامت و کنترل با تقویت ماهیچه‌های pubococcygeus (PC) کمک کنند(عضلاتی که به شما اجازه می‌دهند جریان ادرار در اواسط عمل دفع متوقف کنید.)

این تمرین ماهیچه های کف لگن بدن شما را تقویت می کند و می تواند منجر به رابطه جنسی بهتر شود. مک کال می‌گوید: «مردان می‌توانند با انقباض این ماهیچه‌ها درست قبل از ارگاسم، از کگل برای به تاخیر انداختن انزال استفاده کنند.»

برای انجام کگل، با قطع جریان ادرار هنگام رفتن به دستشویی شروع کنید تا با عضلات شخصی بدن خود آشنا شوید. پس از آن، می‌توانید در هر زمان و مکان با فشردن ماهیچه‌های بدن خود کگل را انجام دهید. 10 ثانیه در این حالت بمانید، استراحت کنید و تا جایی که می توانید این تمرین را تکرار کنید.

یوگا

آیا می خواهید زندگی جنسی خود را با چند پوزیشن جدید متحول کنید؟

تمرین یوگا با اجازه دادن به بدن شما برای قرار گرفتن در موقعیت های خلاقانه برای حداکثر لذت در طول مقاربت، رابطه جنسی بهتری به شما می دهد.

مک کال می‌گوید: «یوگا به انعطاف‌پذیری شما کمک می‌کند که می‌تواند منجر به رابطه جنسی بهتر شود.»

برخی از متخصصان نیز معتقد هستند انجام تمرینات یوگا می تواند استقامت شما را با جذب انرژی به داخل و بالا بهبود بخشد. مک کال ژست‌های یوگا را توصیه می‌کند که عضلات لگن را بهبود می‌بخشد، مانند حالت کمان، پوز طاووس.

راه رفتن سریع

در مطالعه ای که روی 31000 مرد بالای 50 سال انجام شد، محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که ورزش هوازی منجر به کاهش 30 درصدی خطر اختلال نعوظ (ED) می شود.

طبق مطالعه دیگری، فعالیت هوازی که حداقل 200 کالری در روز می سوزاند (برابر با پیاده روی سریع به مدت دو مایل) می تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به ED را کاهش دهد. تصور می شود پیاده روی سریع با بهبود گردش خون و جریان خون به ED کمک می کند.

مک کال می‌گوید: «پیاده‌روی سریع، دویدن و سایر فعالیت‌های هوازی به زندگی جنسی شما کمک می‌کنند، به همان دلیلی که از حملات قلبی جلوگیری می‌کنند. آنها رگ های خونی شما را پاک نگه می دارند که در نتیجه می تواند نعوظ شما را قوی تر و طولانی تر کند. همچنین فعالیت‌های شدید، مانند دویدن و پیاده‌روی سریع، باعث می شوند اندورفین ترشح شود و شما را آرام کند، در نتیجه می تواند عملکرد جنسی را تقویت کند.»

شنا

در مطالعه که در هاروارد روی 160 شناگر مرد و زن انجام شد، شناگران 60 ساله زندگی جنسی مشابه با افراد 40 ساله داشتند. از آنجایی که فعالیت جنسی می تواند یک عمل استقامتی باشد، شنای طولانی مدت می تواند شما را فعال نگه دارد.

مک کال می گوید: «شنا کردن حداقل 30 دقیقه سه بار در هفته استقامت جنسی را افزایش می دهد. شنا همچنین یک فعالیت عالی برای کاهش وزن است که می تواند به رابطه جنسی بهتر نیز منجر شود.»

یک مطالعه تصادفی روی 110 مرد چاق مبتلا به ED نشان داد که از دست دادن تنها 10 درصد از وزن بدن آنها باعث بهبود عملکرد جنسی در یک سوم مردان می شود.

سعی کنید برخی از (یا همه) تمرینات فوق را برای بهبود تکنیک جنسی، استقامت و انعطاف پذیری خود انجام دهید. همسرتان تحت تأثیر قدرت جنسی شما قرار می گیرد و در طول مسیر زندگی سالم تر و تندرست تر خواهید شد.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *