مشاغل سخت و زیان آور نیازمند توجه ویژه به سلامت هستند

به گزارش ایرنا از وبدا، دکتر کمال حیدری با بیان این مطلب در وبینار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای، گفت: البته نسبت به سنوات گذشته کارهای خوبی در زمینه ایمنی و سلامت کارگران انجام شده ولی هنوز از برنامه ها عقب هستیم.

وی افزود: یک کارگر عمری زحمت می کشد تا در دوران فراغت از کار استراحت کند ولی گاهی شاهدیم که تمام پس اندازش را باید هزینه درمان کند.

معاون بهداشت با اشاره به این که جامعه کارگری در اپیدمی کووید ۱۹ بسیار همدلی و همراهی نشان داد که موجب انجام کارهای بزرگی شد، بیان کرد: سال ۹۸ که شعار اشتغالزایی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد، مصادف بود با ورود کرونا به کشور ولی خوشبختانه اقتصاد کشور در حوزه کارگری به خاطر همدلی و همراهی این عزیزان کمترین آسیب را دید.

بسته کار سالم باید نهادینه شود

دکتر حیدری ادامه داد: با بازنگری در برنامه ها، خط مشی ها، چارچوب های نظارتی و اصلاح بسته های خدمتی باید بسته کار سالم نهادینه شود که در این راستا حمایت دولتمردان بسیار مهم است.

وی یادآور شد: در مشاغل زیان آور اگر حمایت لازم برای ایجاد سیستم ایمن در محیط کار صورت گیرد هم کارفرما و هم کارگر از آن سود می برند.  

معاون بهداشت با اعلام این که محیط کار سالم باید مطالبه کارگر باشد، گفت: وزارت بهداشت ذینفع نیست ولی باید با هم افزایی و همکاری دینفعان سلامت جامعه کارگری و مشاغل سخت را فراهم کند.  

وی به تمام ذینفعان مشاغل توصیه کرد به دنبال افق های بلندتر و منافع اصلی باشند زیرا منافع آنها نیز در این جهت بهتر تامین می شود.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *