مسائل مهم پیرامون زن و خانواده در قم بررسی شد

در قالب نشستی سه جانبه با حضور فاطمه قاسمپور رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، نرجس نیازمند عضو هیات رییسه و رییس کمیته زنان و خانواده شورای اسلامی شهر قم و زهره برقعی مدیر جامعه الزهرا، برخی از مهمترین مباحث پیرامون زنان و خانواده بررسی و نسبت به استفاده از ظرفیت بانوان دانش آموخته حوزوی و علوم دینی در ارتقای فرهنگ سبک زندگی ایرانی و اسلامی تاکید شد.

بازدید از ورزشگاه جامعه الزهرا، مرکز علمی پژوهشی مبنا، خوابگاه و مهدکودک جامعه الزهرا از دیگر برنامه های رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در سفر روز پنجشنبه به شهر قم بود.

عضو هیات رییسه و رییس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم در حاشیه این نشست در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: در این نشست برخی مباحث و اقدامات پژوهشی در حوزه زنان و خانواده، آسیب های اجتماعی، اشتغال و کارآفرینی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مورد بررسی قرار گرفت.

نرجس نیازمند اضافه کرد: بررسی زمینه های همکاری مشترک بین شورای اسلامی شهر قم، جامعه الزهرا و فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی از مهمترین محورهای این نشست بود.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به رویکرد شورای اسلامی شهر قم در توجه به مسائل مربوط به زنان و خانواده، افزود: سوق دادن آسیب های اجتماعی به سمت مطلوبیت، اشتغال و توانمندسازی زنان و افزایش نشاط اجتماعی از اهداف مجموعه مدیریت شهری قم در سالجاری است.

نیازمند، ظرفیت بالای پژوهش های حوزوی و دانشگاهی قم در حوزه زنان و خانواده را مورد توجه قرار داد و گفت: بدلیل عدم تعریف زیرساخت های اجرایی در حوزه زنان و خانواده و مشخص نبودن متولی خاص این حوزه، پیگیری مصوبات و تصمیم گیری ها در زمینه زنان و خانواده بسیار دشوار و پیچیده است.

رییس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اهمیت تعریف زیرساخت ها و متولی مشخص بخش زنان و خانواده، یادآور شد: تا زمانیکه این پیش شرط‌ها مشخص نشود فعالیت های انجام شده نتیجه مدنظر را بدست نخواهد آورد.

لطفاامتیاز دهید
مد و زیبایی

شامپو آرگان

داشتن چهره زیبا و جذاب یکی از دغدغه­های همیشگی افراد جامعه به خصوص خانم­ها است. بنابراین همیشه افراد زیادی را می­توان یافت که به دنبال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *