مطالبه مردمی برای برخورد با اصنافی که از کارتخوان استفاده‌ نمی‌کنند

به نقل از آرمان زنان و به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویشی با عنوان «عدم استفاده کسبه از کارتخوان به دلیل پرداخت مالیات» عنوان کردند که مدتی است که بحث مالیات بر کارتخوان‌ها مطرح شده است، در همین راستا بعضی کسبه از کشیدن کارت به وسیله کارتخوان امتناع می‌کنند و یا تقاضای وجه نقد یا کارت به کارت را دارند.

بر این اساس این مساله مشکلاتی را برای مشتریان بوجود آورده و مشتری مجبور است برای خرید  همواره مبالغ زیادی وجه نقد را به همراه داشته باشد.

به گزارش فارس، هنوز لایحه مالیات بر مجموع درآمد موسوم به (PIT) در دولت نهایی نشده است،‌اگر مالیات بر مجموع درآمد نهایی شود،‌ صاحبان واحد صنفی حتی اگر پول به صورت کارت به کارت یا واریز از پایا و ساتنا دریافت کنند،‌ با داشتن درآمد سالانه بالاتر از حد معافیت،‌ مشمول مالیات می‌شوند و دیگر فرار از کارتخوان معنایی پیدا نمی‌کند.

خبرگزاری فارس طبق رسالتی که بابت پیگیری سوژه‌‌های فارسِ من برای خود تعریف کرده است، حتما پیگیری این موضوع را در ابعاد دیگر در دستور کار قرار می‌دهد و از مسوولان خواستار توضیح در این‌باره خواهد شد.

کاربران دیگر هم در صورت تمایل می‌توانید به امضاکنندگان این پویش بپیوندند؛ خبرگزاری فارس با رسیدن امضاهای این پویش به 1000 امضا و بالاتر حتما پیگیری‌های متفاوت و مختلفی در این‌باره خواهد داشت.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *