سند ارتقاء وضعیت زنان با هدف عدالت جنسیتی در استان تهران نهایی شد

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری، از نهایی شدن سند ارتقاء وضعیت زنان با بیش از ۶۰ طرح و برنامه در استان تهران خبر داد و گفت: این گام بزرگیست که برای نخستین بار در حوزه عدالت جنسیتی تحقق پذیرفته است.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، ثریا شارقی گفت: سال گذشته سند ارتقاء وضعیت زنان استان تهران در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصویب و به عنوان اولین اقدام در راستای اجرای ماده ۱۰۱ قانون اساسی با برش استانی انجام شد.

شارقی افزود: دفتر امور زنان استانداری تهران برنامه‌ها و طرح‌های پیشنهادی تمام ادارات، سازمان ها و دستگاهای اجرایی را در راستای اجرای سند جمع آوری و جمع بندی و در شورای برنامه ریزی و توسعه مطرح کرده است و پس از بحث و بررسی، اجرای بیش از ۶۰ طرح با تخصیص  ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار به تصویب رسید.

شارقی ادامه داد: این مصوبه شاید راه گشای همه مشکلات زنان نباشد اما قطعا گوشه ای از معضلات اجتماعی و معیشتی را حل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تصویب سند و به دنبال آن تصویب برنامه و اعتبار مربوطه، گام بزرگیست که برای نخستین بار در حوزه عدالت جنسیتی تحقق پذیرفته، ابراز امیدواری کرد: مدیران ادارات، سازمان ها و دستگاهای اجرایی با جدیت هرچه تمام تر اعتبار مربوط به برنامه هایی که پیشنهاد داده اند را از سازمان برنامه و بودجه پیگیری کنند و وارد فاز اجرایی برنامه‌ها شوند.

برپایه اصل ۱۰۱ قانون اساسی، به منظور جلوگیری از تبعیض و جلب همکاری در تهیه برنامه‌های عمرانی و رفاهی استان‌ها و نظارت بر اجرای هماهنگ آنها، شورای عالی استان‌ها مرکب از نمایندگان شوراهای استان‌ها تشکیل می‌شود.

منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

4/5 - (2 امتیاز)
سلامت خانواده

عوارض مصرف دخانیات در زنان

بنابر اعلام واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در بعضی کشورهای جهان، تعداد زنان سیگاری در حال افزایش است. در

اطلاعات بیشتر
بارداری

علائم افسردگی پس از زایمان

در برخی موارد مادران بعد از تولد نوزاد خود غمگین، بی حوصله، زودرنج و عصبانی هستند و می‌گویند که نمی‌توانند از پس مراقبت‌های فرزندشان برآیند.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *