سرعت پیاده روی بر خطر ابتلا به دیابت تأثیر می گذارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر از هلث دی نیوز، بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله British Journal of Sports Medicine منتشر شد، به نظر می‌رسد افرادی که حداقل ۴ کیلومتر در ساعت پیاده روی می‌کنند، با کاهش قابل توجه خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ روبرو هستند.

تیمی به سرپرستی دکتر «احمد جایدی» از دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت که این میزان معادل ۸۷ قدم در دقیقه برای مردان و ۱۰۰ قدم در دقیقه برای زنان است.

و هر چه گام‌ها سریع‌تر برداشته شود، بهتر است. نتایج نشان می‌دهد که به ازای افزودن هر یک کیلومتر در ساعت به سرعت پیاده‌روی، ۹ درصد کاهش خطر اضافی وجود دارد.

به گفته محققان، پیاده روی با کاهش خطر ابتلاء به دیابت مرتبط است، اما این یافته‌ها نشان می‌دهد که سرعت تند بهتر از حرکت آهسته است.

محققان خاطرنشان کردند: «در حالی که استراتژی‌های فعلی برای افزایش کل زمان پیاده‌روی مفید است، ممکن است تشویق افراد به راه رفتن با سرعت‌های سریع‌تر، برای افزایش بیشتر مزایای سلامتی پیاده‌روی، منطقی باشد».

در این تجزیه و تحلیل، تیم تمام مطالعات طولانی مدت را که شامل داده‌هایی در مورد خطر دیابت و راه رفتن بود، بررسی کرد. آنها ۱۰ مطالعه مرتبط با بیش از نیم میلیون نفر از ایالات متحده، بریتانیا و ژاپن را شناسایی کردند که همگی بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۲ منتشر شده بودند.

تیم تحقیق با گردآوری داده‌ها دریافتند که سرعت متوسط پیاده روی ۳ تا ۴.۵ کیلومتر در ساعت با ۱۵ درصد کمتر خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ در مقایسه با پیاده روی آهسته تر از ۳ کیلومتر در ساعت مرتبط است.

علاوه بر این، نتایج نشان می‌دهد که پیاده‌روی سریع با سرعت ۴.۵ تا ۶.۵ کیلومتر در ساعت با ۲۴ درصد کمتر خطر ابتلاء به دیابت در مقایسه با یک حرکت آهسته همراه است.

پیاده روی سریع‌تر از ۶.۵ کیلومتر در ساعت خطر ابتلاء به دیابت را حدود ۳۹ درصد کاهش می‌دهد.

به گفته محققان، افرادی که می‌توانند سریع‌تر راه بروند، قدرت عضلانی و آمادگی قلبی بهتری دارند، که هر دو با سلامت کلی و همچنین کاهش خطر ابتلاء به دیابت مرتبط هستند.

علاوه بر این، پیاده روی سریع برای کاهش وزن مفید است و هر گرمی که فرد کم می‌کند، پاسخ انسولین او را بهبود می بخشد.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *