حمله به تابلوی مونالیزا با کیک خامه‌ای در موزه لوور

یک بازدید کننده با پرتاب کیک به تابلوی نقاشی مونالیزا در موزه لوور پاریس حمله کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مردی که با لباس زنانه روی صندلی چرخدار نشسته بود ناگهان از جایش بلند شد و سعی کرد با مالیدن کیک، شیشه ضد گلوله مونالیزا را بشکند.

بازدیدکنندگان و کارکنان موزه لوور در فرانسه به دلیل تخریب این تابلو هفته حیرت زده شدند هرچند هنوز از علت کار این بازدیدکننده خبری در دست نیست. ماموران امنیتی موزه لوور به سرعت فرد را از موزه بیرون کردند.

مونالیزا که به لبخند ژوکوند هم معروف است نام یکی از پرآوازه‌ترین تابلو‌های نقاشی لئوناردو داوینچی هنرمند مشهور ایتالیایی است که با رنگ روغن بر روی صفحه چوب سپیدار نقاشی شده‌است. این نقاشی دارای عناوینی همچون شناخته‌شده‌ترین، پُر بازدیدترین و مورد تقلید واقع‌شده‌ترین اثر جهان است.

این اثر استثنایی در طول تاریخ چندین بار ربوده شده و با این‌که بیش از ۵۰۰ سال از زمان خلق آن می‌گذرد آسیب چندانی ندیده‌است. مونالیزا هم‌اکنون در تملک دولت فرانسه است و در موزه لوور پاریس نگهداری می‌شود.

حمله به تابلوی مونالیزا با کیک خامه‌ای در موزه لوور

تابلوی مشهور مونالیزا به دلیل لبخند بسیار مرموز مونالیزا و همچنین سبک نوین نقاشی لئوناردو داوینچی در آن زمان، به شهرت جهانی رسید. گفته شده که داوینچی سفارش نقاشی این اثر را بین سال‌های ۱۵۰۳ تا ۱۵۰۶ دریافت کرد، اما آن را به موقع تحویل نداد و چند بار آن را عوض کرد. در سال ۲۰۰۵ میلادی به‌طور قطع ثابت شد که لیزا دل ژوکوندو همان مدل شناخته شده برای پرترهٔ مونالیزا است.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *