تاثیر سفر نانسی پلوسی بر بازار جهانی طلا

به گزارش آرمان زنان و به نقل از گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، با کاهش ارزش دلار و شدت گرفتن تنش ها میان آمریکا و چین، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت اما تقویت ارزش اوراق قرضه خزانه داری آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شد.

هر اونس طلا با 4 دلار و 84 سنت افزایش 1765.23 دلار فروخته شد. طلا روز گذشته به بالاترین رقم از 5 جولای برابر با 1787.79 دلار رسیده بود.

قیمت طلا در ساعات اولیه امروز تا 9 دلار هم بالا رفته بود.

 ریکاردو اونجلیستا، تحلیلگر بازار گفت: «سفر نانسی پلوسی به تایوان، واکنش چندان قابل توجهی از سوی پکن نداشت اما وضعیت همچنان متشنج و برای قیمت طلا تقویت کننده است.»

هم زمان، ارزش دلار نیز کاهش یافت و قیمت طلا را بالاتر برد.

هر زمان ارزش دلار پایین تر می آید، طلا برای مالکان ارزهای دیگر گران تر می شود.

چین سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان را محکوم کرد و با انبوهی از رزمایش‌ های نظامی، احضار سفیر ایالات متحده در پکن، و اعلام تعلیق واردات چندین محصولات کشاورزی از تایوان، پاسخ داد. پلوسی، نخستین مقام ارشد آمریکا است که در 25 سال گذشته به تایوان سفر کرده است.

با این حال تحلیلگران انتظار دارند، تاثیر این تنش ها بر بازار اندک و کوتاه مدت باشد و تمرکز بازار به نرخ بهره بازگردد.

سه نفر از سیاست گذاران فدرال رزرو دیروز اعلام کردند، احتمال افزایش نرخ بهره در کوتاه مدت وجود دارد؛ این اظهارت سبب شد تا سوددهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا افزایش یابد و بخشی از رشد قیمت طلا از بین برود.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *