۸۰۶ هزار معلم مشمول قانون رتبه‌بندی معلمان می‌شوند

نوری در نشست شورای اداری شهرستان فاریاب؛

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۸۰۶ هزار معلم مشمول قانون رتبه‌بندی معلمان می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری در سفر به استان کرمان و در نشست شورای اداری شهرستان فاریاب ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت حضرت زینب (س) گفت: حضرت زینب(س) پرچمدار قیام کربلا بود و اگر ایشان نبود کربلا در کربلا می ماند.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی با وجود دولت مردمی وارد حکمرانی جدیدی شده و ارتباط با مردم به خوبی در این دولت به عنوان یک عنصر موثر ایجاد شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه امام خمینی(ره) برای مردم نقش موثری قائل بود، افزود: این دولت برای مردم، در بین مردم و در راستای حل مشکلات مردم شکل گرفته و حضور در بین مردم را افتخار خود می داند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حفظ شان و منزلت معلمان اولویت اصلی دولت و آموزش و پرورش است، خاطر نشان کرد: نقل و انتقال بیش یکهزار فرهنگی در استان کرمان در راستای احترام به معلمان و رسیدگی مطالبات آنها است.

نوری با اشاره به آغاز اجرای قانون رتبه بندی معلمان گفت: این طرح با هدف ارتقای جایگاه معلم و صلاحیت معلمی و افزایش رضایت شغلی معلمان در نظام تعلیم و تربیت اجرایی می شود.

عضو کابینه دولت مردمی با بیان اینکه به عنوان خادم همکاران فرهنگی و دانش آموزان در آموزش و پرورش مسئول هستیم، بیان کرد: آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان تایید شده است و به صورت جهادی و انقلابی برای بیش از ۸۰۶ هزار فرهنگی اجرایی می شود.

نوری با اشاره به ظرفیت های بی نظیر کشاورزی و معدنی شهرستان فاریاب افزود: باید با استفاده از فناوری نوین و مدیریت منابع در راستای رفع محرومیت ها و افزایش تولید تلاش کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیشرفت‌های بی‌نظیر کشور در عرصه‌های مختلف دفاعی، نظامی و… ادامه داد: مسیر هر توسعه و پیشرفتی از آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت می‌گذرد.

نوری در خصوص کاهش سهیمه پذیرش دانشگاه فرهنگیان افزود: سهیمه دانشگاه فرهنگیان کم نشده است و اختصاص سهیمه بر اساس نیاز شهرستان ها و کمبودها در هر شهرستان تعیین شده است.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *