۳۱ فروردین‌ماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

در مراکز استان‌ها، اغلب شهرها و روستاها در شرایط مناسبی به لحاظ کنترل بیماری کووید ۱۹ قرار دارند و هر چند در برخی موارد شمار مبتلایان یک منطقه افزایش یافته اما به گونه ای نیست که بتوان وضعیت وخیمی برای آن قسمت متصور شد.

اکنون کمبودی به لحاظ داروهای ضد ویروس و تجهیزات مورد نیاز بیماران کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها وجود ندارد و هر چند شرایط عادی است ولی باید به این نکته توجه داشت که هرگونه سهل انگاری در رعایت و مواجهه با این ویروس می تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرد و اطرافیان وی به همراه داشته باشد.

با توجه به نزدیک شدن به شبهای قدر و حضور مردم در مساجد، حسینیه ها و  اماکن عمومی، هماهنگی های لازم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مسوولان و متولیان برگزاری این مراسم انجام شده و نگرانی در این رابطه وجود ندارد البته افرادی که تمایل دارند شبهای قدر را در این اماکن سپری کنند باید برای سلامتی خود و خانواده استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

در ادامه با استناد به اطلاعات و آمار دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور وضعیت کرونایی نقاط مختلف اطلاع رسانی می شود تا مخاطبان به روال روزهای گذشته در جریان میزان شیوع و واکسیناسیون کرونا قرار گیرند.

در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان طی ۲۲۴ ساعت گذشته به ۴۰ نفر رسیده و در مجموع مبتلایان این استان روی عدد ۱۶۹هزار و ۴۲۳ نفر قرار گرفته است و مورد فوتی در این مدت گزارش نشده است.

هم‌اینک ۴۷ بیمار حاد تنفسی و ۱۲ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند، از شهروندان درخواست کرد هنگام خروج از منزل با استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ابتلا و گسترش این بیماری جلوگیری کنند.

استان هرمزگان نیز در فروردین ماه، ۱۶ روز بدون فوتی کرونا را گذرانده و در ۱۴ روز دیگر میانگین فوتی ها بین یک تا ۲ نفر بوده است و اکنون ۹۳ نفر از مبتلایان به دلیل شدت بیماری در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند که حال ۱۶ نفر از آنها چندان مساعد نیست.

آمارها نشان می دهد ضریب فوتی های کرونا در هرمزگان رو به کاهش بوده و از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۲ هزار و ۶۱۲ نفر جان خود را از دست داده اند و با استناد به آمار روند واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۲ سال در این استان تاکنون مطلوب نبوده و در شرایطی که دانش آموزان به صورت حضوری مشغول به تحصیل هستند ، انجام واکسیناسیون کرونا بسیار برای حفظ جان آنها اهمیت دارد و باید هر چه سریع تر واکسینه شوند.

مجموع واکسیناسیون انجام شده در استان هرمزگان ۳ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۱۱۱ دوز است.

از استان آذربایجان شرقی هم خبر رسیده است که وضعیت کرونایی این استان طی هفته های اخیر تثبیت و صرفا افزایش نسبی در مراجعات سرپایی گزارش شده است. موارد بستری و فوتی رو به کاهش است به طوری که آمار فوتی روزانه یک تا دو نفر است و در برخی روزها فوتی کرونایی ثبت نشده است.

هم اکنون تعداد ۱۷ شهرستان استان وضعیت زرد و تعداد چهار شهرستان نیز در وضعیت نارنجی هستند.

در ادامه خبری هم بگیریم از استان اردبیل که بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مجموع آمار مبتلایان بستری کرونا در استان اردبیل به ۴۶ نفر کاهش یافته که پایین‌ترین آمار طی ۶ ماه گذشته است.

با تداوم روند نزولی شیوع، آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در استان اردبیل نیز طی ۲۴ ساعت گذشته به هشت نفر کاهش یافته و با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان کرونا مجموع جان‌باختگان ۶ موج شیوع کرونا در این استان طی ۲۶ ماه گذشته به ۲ هزار و ۷۹۹ نفر رسیده است.

هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، نیر، خلخال، مشگین‌شهر، سرعین، نمین، اصلاندوز، بیله‌سوار و کوثر در وضعیت زرد و شهرستان‌های گرمی و پارس‌آباد در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند و در مجموع تاکنون ۲ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۵۷۹ دوز واکسن نوبت اول دوم و دوم و سوم برای مردم این استان تزریق شده است.

طی شبانه روز گذشته هم ۲۸۴ فرد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان سمنان مراجعه کرده اند که جواب آزمایش ۲۷ نفر آنان مثبت بوده است و این استان روز بدون فوتی را سپری کرده اما اکنون ۱۰ بیمار نیز در بخش آی سی یو در بیمارستان های استان سمنان بستری هستند.

در تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان سمنان، شهرستان‌های سرخه و آرادان در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی، شاهرود، دامغان، سمنان، مهدیشهر و گرمسار زرد کرونایی هستند.

در استان لرستان نیز ۶۳ مبتلای جدید کرونا طی شبانه روز گذشته شناسایی شد، ۲ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند و شمار جانباختگان به ۲ هزار و ۸۲۶ نفر رسید.

هم اکنون ۱۱۱ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی این استان بستری و تحت درمان هستند و براساس تازه ترین پایش شهرستان خرم‌آباد در وضعیت قرمز و شهرستان های ازنا، الیگودرز، کوهدشت، رومشکان، دورود و چگنی در وضعیت زرد، دلفان، سلسله، پلدختر و بروجرد در وضعیت نارنجی قرار دارد.

بنابر آخرین آمار در استان ایلام هم طی شبانه روز گذشته ۱۱ بیمار در مراکز درمانی ایلام بستری شدند  که مجموع مبتلایان به ۷۹ هزار و ۳۷۶ نفر رسید و یک نفر دیگر نیز قربانی کرونا شد.

همچنین اکنون شهرستان دره شهر در وضعیت قرمز و شهرستان های دهلران، آبدانان، بدره، سیروان و هلیلان در وضعیت نارنجی و ایلام، ایوان، چرداول، ملکشاهی، مهران و چوار در وضعیت زرد قرار دارند.

۳۱ فروردین‌ماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

فوت ۱۹ نفر و شناسایی یک هزار و ۶۰۷ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته درکشور

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۰ هزار و ۸۹۶ نفر رسید و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۶۰۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۲۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۳۹۵ نفر رسید. در شبانه روز گذشته ۲۷ استان کشور مرگ و میر صفر و یک نفر داشته‌اند که در ۱۹ استان، هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کووید۱۹ ثبت نشده است.  

خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۹۵۴ هزار و ۹۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. یک هزار و ۲۲۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۵۰ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۶۰۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تا کنون ۶۴ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۶۶۱ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۹۶۲ نفر دُز دوم و ۲۶ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۷۳۰ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۸ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۳۵۳ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۵۳ هزار و ۳۱۹ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

اکنون ۵۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۷۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.  

لطفاامتیاز دهید
مد و زیبایی

شامپو آرگان

داشتن چهره زیبا و جذاب یکی از دغدغه­های همیشگی افراد جامعه به خصوص خانم­ها است. بنابراین همیشه افراد زیادی را می­توان یافت که به دنبال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *