۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

سلبریتی ها نیز مانند ما انسان هستند! از آنجا که زندگی باشکوه و اعتبار و ثروت قابل توجهی دارند اما وقتی به آن ها نگاه می کنیم، نمی توانیم ماورای این زندگی پرزرق و برق را ببینیم. زندگی آن ها تقریباً بی نقص و خالی از دردسرها و مشکلات روزمره مردم عادی به نظر می رسد. اما بسیاری از این ستارگان خودساخته یک شبه مشهور نشده اند و آن ها نیز به اندازه خودشان شکست را تجربه کرده اند. اگر باور نمی کنید، کافی است داستان هایی که در ادامه شرح داده ایم را بخوانید و با سلبریتی های مشهوری آشنا شوید که از شغل های معمولی شان اخراج شدند.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۱- لیام نیسن به خاطر مشت زدن به صورت دانش آموزی که به رویش چاقو کشیده بود از شغل معلمی اخراج شد

اگر چه بسیاری از افراد او را به خاطر فیلم های Taken می شناسند اما لیام نیسن دوران حرفه ای بسیار موفق و پرباری داشته است، مملو از فیلم های موفقی مانند Batman Begins, Star Wars, Schindler’s List و بسیاری دیگر. در طی این سال ها، نیسن نامزدی جوایز متعددی را دریافت کرده که شامل گلدن گلوب، بفتا و حتی اسکار می شوند. اما پیش از اینکه این بازیگر اهل ایرلند شمالی به شهرت برسد، او یک سری شغل های عجیب و غریب را امتحان کرده بود. اگر چه نیسن در رشته علوم کامپیوتر و فیزیک تحصیل کرده بود، درس را کنار گذاشت تا به عنوان راننده لیفتراک مشغول به کار شود. همچنین او مدتی رویای تبدیل شدن به یک بازیکن فوتبال حرفه ای را نیز در سر می پروراند.

در یک دوره از زندگی اش، نیسن در کالجی در نیوکاسل برای معلم شدن آموزش می دید اما تدریس کردن را چالش برانگیز یافت. در مصاحبه ای، نیسن گفته است که در آرام کردن شاگران و حفظ نظم کلاس هایش مشکل داشته است و یک بار وقتی سعی داشت کلاسی پر از بچه های شیطان را آرام کند، به یکی از دانش آموزان اشاره کرده و از او می خواسته که کلاس را ترک کند. در واکنش به این درخواست، این نوجوان ۱۵ ساله چاقویش را درآورده و نیسن را تهدید می کند. در دفاع از خود، نیسن نیز که از ۹ سالگی بوکس تمرین می کرد، به صورت آن دانش آموز ضربه می زند. این کار باعث شد که در نهایت به جای سرزنش دانش آموز، نیسن را از مدرسه اخراج کنند.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۲- بیل هیدر به عنون دربان سینما کار می کرد اما به خاطر اسپویل کردن داستان فیلم تایتانیک برای تماشاگران اخراج شد

بیل هیدر استعدادهای بسیاری دارد. در کنار اینکه او یک کمدین شناخته شده و بامزه است، به خاطر کارهایش به عنوان بازیگر، صداپیشه، تهیه کننده، نویسنده و کارگردان نیز جایگاه قابل توجهی دارد. از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳، هیدر از بازیگران معمول برنامه تلویزیونی محبوب Saturday Night Live بود و در این مدت یک جایزه Peabody برده و چهار بار نامزد دریافت جایزه امی شد. هیدر از سال ۲۰۰۸ نیز عضو تیم نویسندگان سریال انیمیشن محببو South Park بوده است. اخیراً نیز شاهد حضور او در مستند Documentary Now! و سریال کمدی سیاه محبوب Barry از شبکه HBO بوده ایم. اما پیش از رسیدن به موفقیت به عنوان کمدین، هیدر شغل های عجیبی داشته است.

غیر از آن، هیدر مدتی به عنوان راننده کار می کرد و حتی دستیار شخصی آرنولد شوارتزنگر در فیلم Collateral Damage نیز بود. در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۱، بیل هیدر گفت که مدتی به عنوان دربان در سینمایی در آریزونا کار می کرده است. یک شب این سینما توسط گروهی از دختران که بسیار پرسروصدا و بی ادب بودند اجاره می شود. و هیدر نیز می دانست چطور آن ها را ادب کند. او پایان فیلم تایتانیک را برایشان تعریف کرد و بدین ترتیب داستان را برایشان اسپویل کرد که انتقام بامزه ای بود. اما صاحب سینما از حس شوخ طبعی هیدر خوشش نیامده و او را اخراج کرد.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۳- هیو جکمن مدتی در یک فروشگاه بزرگ کار می کرد که در نهایت به خاطر حرف زدن بیش از حد با مشتریان اخراج شد

هیو جکمن یکی از محبوب ترین ستاره های هالیوود است که به خاطر بازی در نقش ولورین شناخته می شود. او اولین بار در سال ۲۰۰۰ در فیلم X-Men ساخته برایان سینگر در نقش ولورین ظاهر شد و در سال ۲۰۱۷ با Logan بود که با این نقش خداحافظی کرد. او رکورد گینس در زمینه بیشترین زمان بازی در نقش یک ابرقهرمان را در اختیار دارد. از دیگر نقش های مشهور او می توان به Prisoners, Les Misérables, Australia, The Fountain, The Prestige, Van Helsing, Kate & Leopold و بسیاری دیگر اشاره کرد. یکی از فیلم های اخیر او به نام The Greatest Showman که یک فیلم موزیکال بود جایزه گرمی بهترین ترانه را دریافت کرد.

در سال ۲۰۰۴، جکمن برای بازی در موزیکال The Boy from Oz توانست جایزه تونی را کسب کند. اگر چه جکمن همیشه بازیگری را دوست داشته اما زندگی اش با آن نمی گذشت و طبیعی است که مانند دیگر سلبریتی های مشهور، شغل های دیگری را نیز امتحان کرد. در نوجوانی، جکمن در محله خود ویزیتوری می کرد اما اولین شغل واقعی او در فروشگاه های ۷-Eleven بود. علیرغم مهارت زیاد در خدمت به مشتریان، جکمن در نهایت از این شغل اخراج شد و دلیل این بود که او بیش از حد با مشتریان صحبت می کرد.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۴- مدونا در یک شیرینی فروشی کار می کرد اما در همان روز اول به خاطر پاشیدن مواد به روی یکی از مشتریان اخراج شد

او را با عنوان ملکه پاپ می شناسیم، خواننده ای پرانرژی که بت نسل های بسیاری بوده است. میراث او تاکنون ۱۴ آلبوم رسمی، تعدادی آهنگ پرطرفدار و جوایز متعدد است. برخی از ترانه های او مانند Like a Virgin, Like a Prayer, La Isla Bonita, Vogue, Frozen, Take a Bow, Hung Up, Music, و ۴ Minutes توانسته اند در چارت های موسیقی سراسر جهان در صدر قرار بگیرند. اکنون بیش از سه دهه است که مدونا از چهره های افسانه ای دنیای موسیقی جهان بوده و یکی از هشت موسیقیدان پرفروش جهان نیز به شمار می آید و البته تنها زنی که در این فهرست هشت نفره قرار دارد. امروزه ثروت مدونا بین ۵۹۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار تخمین زده می شود و به همین خاطر سخت است تصور کرد گذشته سختی داشته است.

اما بعد از تحصیل در دانشگاه میشیگان به مدت دو سال در رشته رقص و با کمک هزینه تحصیلی، مدونا تحصیل را رها کرده و به نیویورک سیتی رفت. مدونا می گوید که اولین سفر خود با هواپیما و تاکسی گرفتن را آن زمان تجربه کرده است. او با تنها ۳۵ دلار در جیبش به نیویورک رسید و به گفته خودش چندان از شهر خوشش نیامد. او مدتی در یک آپارتمان کوچک زندگی می کرد که به سه قسمت تقسیم شده بود. همچنین مدونا می گوید که در این مدت یک بار با زور اسلحه از او اخاذی شده و حتی مورد آزار جنسی قرار گرفته بود. اما هیچ یک از این اتفاقات باعث نشد مدونا رویایش را رها کند. او سعی کرد با کار به عنوان رقصنده و خواننده جایگزین اموراتش را بگذراند. او همچنین مدتی به عنوان خدمتکار کار می کرد و در یک شیرینی فروشی به نام Dunkin’ Donuts نیز سابقه فعالیت داشت. اما این شغل کم درآمد را نیز به خاطر این که به شکل تصادفی مقداری ژل روی لباس های یکی از مشتریان مغازه ریخت اخراج شد.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۵- والت دیزنی به خاطر نداشتن خلاقیت از یک روزنامه اخراج شد

والتر الیاس دیزنی که پیشگام صنعت انیمیشن در ایالات متحده است، یک کارآفرین، صداپیشه، انیماتور و تهیه کننده بود. از طریق قدرت رسوخ ناپذیر و سختکوشی بی پایان، دیزنی میراثی ماندگار از خود ساخت که دنیای حیرت انگیز دیزنی است. از پارک های سرگرمی تا کالاهای سرگرمی و سریال و تلویزیون های ماندگار، والت دیزنی در زمینه های زیادی پیشگام بوده است. در طی سال ها، استودیو دیزنی بیش از ۵۹ نامزدی اسکار را کسب کرده و ۲۲ بار نیز این جایزه را بدست آورده است. والت دیزنی یک جایزه امی و دو گلدن گلوب نیز در کارنامه خود دارد. زمانی که والت دیزنی در دبیرستان درس می خواند، توجه خود را به سمت عکاسی و طراحی تغییر داد.

او همچنین در نوشتن مجله مدرسه نیز مشارکت داشت. دیزنی شبانه در کلاس های آکادمی هنرهای زیبا نیز حضور می یافت تا بر مهارت های خود بیفزاید. در همین دوره بود که متوجه شد به حیات وحش و طبیعت علاقه دارد. علاقه اش به طراحی با تشویق های برادر و مادرش بیشتر نیز شد. او مدتی در یک روزنامه به نام کانزاس سیتی استار کار می کرد اما سردبیر به دلیل نداشتن خلاقیت، او را اخراج کرد.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۶- کیت والش در برگر کینگ کار می کرد اما به خاطر اینکه مدیرش از او خوشش نمی آمد اخراج شد

کاتلین ارین والش که با نام کیت والش شناخته می شود را به خاطر بازی در سریال های Private Practice و Grey’s Anatomy می شناسیم. این بازیگر بااستعداد و کارآفرین خلاق اخیراً در سریال Bad Judge از شبکه NBC نیز ایفای نقش کرده است. او اولین بار با حضور در درام پزشکی آناتومی گری به عنوان بازیگر مهمان به شهرت رسید و بدین ترتیب بود که حضور او از ۵ اپیزود به ۵۷ اپیزود رسید که یکی از محبوب ترین شخصیت های سریال نیز بود.

پدر کیت روانشناس زندان بود و اولین شغل او نیز تایپ کردن پرونده های روانشناسی برای پدرش در ازای دریافت ۵ دلار در ساعت بود. در نوجوانی، والش در رستوران های زنجیره ای Dairy Queen و برگر کینگ کار می کرد اما به گفته خودش در نوجوانی و زمانی که تنها ۱۴ سال داشت بسیار دردسرساز بوده است. او همچنین می گوید که رییسش در برگر کینگ از او خوشش نیامده و به خاطر اینکه همیشه بینی اش را بالا می کشید، او را اخراج می کند.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۷- پیش از راه اندازی KFC، سرهنگ ساندرز از چندین شغل اخراج شده و در ۶۵ سالگی ورشکسته شد

سرهنگ هارلند دیوید ساندرز که KFC را تاسیس کرد، زندگی ساده ای نداشت. پیش از اینکه بتواند این دستورالعمل ماندگار جوجه سوخاری را ابداع کند و صنعت فست فود را دگرگون سازد، ساندرز چندین شغل داشت. او مدتی به عنوان متصدی پمپ بنزین، فروشنده شرکت بیمه، فروشنده موتور بخار، فروشنده لامپ و فروشنده لاستیک خودرو کار می کرد. به مدت سه سال، ساندرز در لیتل راک وکالت می کرد و علیرغم اینکه درآمد خوبی داشت، حرفه وکالت او بعد از درگیری اش با یکی از موکلانش در دادگاه به پایان رسید. اکثر ایده های کسب و کاری او شکست خورده و به خاطر دعوا راه انداختن، از بسیاری از شغل هایش اخراج شد.

در دوره رکود بزرگ آمریکا، سرهنگ ساندرز یک رستوران کنار جاده ای در کنتاکی راه اندازی کرده و در آن جوجه سوخاری می فروخت. در طی این مدت بود که به دستورالعمل غذایی محرمانه ای دست یافت که بعدها تاسیس برگر کینگ را در پی داشت. KFC در سال ۱۹۵۲ در سالت لیک سیتی تاسیس شد و وقتی ایده اورجینال او برای تاسیس رستوران شکست خورد، تمام وقتش را صرف توسعه رستوران مرغ سوخاریش از طریق دادن حق امتیاز کرد.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۸- جی کی رولینگ از شغلش به عنوان منشی اخراج شد و همیشه در محفل نویسندگان نادیده گرفته می شد

جوآن رولینگ که بیشتر با نام جی کی رولینگ شناخته می شود خالق دنیای جادویی هری پاتر است. سری رمان های فانتزی او بیش از ۵۰۰ میلیون کپی فروش را تجربه کرده و جوایز متعددی را دریافت کرده است. او همچنین بر نوشتن سناریو تمام فیلم های هری پاتر نظارت داشته و تهیه کنندگی فیلم آخر مجموعه را نیز بر عهده داشته است. اما او در یکی از تاریک ترین دوران زندگی اش بود که به نویسنده پرفروش ترین سری کتاب های تاریخ تبدیل شد. رولینگ دو سال را صرف تحقیق در مورد نقض حقوق بشر برای سازمان عفو بین الملل کرد و اگر چه کار خود را دوست داشت اما آن را کاری خسته کننده نیز می دانست. برای مدتی، رولینگ در دفتر عفو بین الملل در لندن به عنوان منشی کار می کرد. او ایده نوشتن هری پاتر را زمانی که با قطار از منچستر به لندن می رفت در ذهن خود یافت. به گفته خودش، او بدترین منشی تاریخ بود و اغلب کارش را نادیده گرفته و نظم نداشت و به همین خاطر نیز اخراج شد. او از بیمه بیکاری اش برای تامین هزینه هایش استفاده کرده و تمرکزش را روی نویسندگی گذاشت که در نهایت به بار نشست.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۹- توماس ادیسون یک بار به خاطر خراب کردن میز کار صاحب کارش اخراج شد

توماس آلوا ادیسون که بزرگ ترین مخترع آمریکا لقب گرفته، اختراع های بسیاری در حوزه های مختلف داشته، از سینما گرفته تا ضبط صدا، ارتباط جمعی و تولید انرژی برق. از مهم ترین اختراعات او می توان به لامپ، دوربین تصاویر متحرک و فونوگراف اشاره کرد که تاثیری دیرپای و گسترده بر دنیای صنعتی داشت. او همچنین از اولین مخترعانی است که کار گروهی و علم سازمان یافته را ترویج می کرد. ادیسون با کارفرمایان و محققان بسیاری کار کرده و اولین آزمایشگاه تحقیقات صنعتی را او تاسیس کرد. در سال ۱۸۶۶، ادیسون تنها ۱۹ سال داشت که به لوییزویل در کنتاکی نقل مکان کرد.

آنجا بود که ادیسون در آژانس خبری آسوشیتدپرس مشغول به کار شد و از صاحبکارش خواست تا شیفت های شب را به او بدهد تا بتواند به مطالعه و آزمایش بپردازد. اما همین آزمایشاتش در ادامه برایش گران تمام شد زیرا در سال ۱۸۶۷، وقتی یک شب مشغول کار با باتری اسیدی بود، کمی اسید سولفوریک روی کف زمین ریخته و پس از عبور از کفپوش به میز کار کارفرمایش نفوذ می کند. صبح روز بعد ادیسون از کارش اخراج شد.

۱۰ سلبریتی مشهوری که از شغل های معمولی شان اخراج شدند؛ از مدونا تا الویس پریسلی

۱۰- الویس پریسلی به خاطر گرفتن آبنبات از یکی از همکارانش در یک سینما اخراج شد

الویس آرون پریسلی که همه جا با نام الویس شناخته می شود یک خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی بود. او که به عنوان یکی از موثرترین شخصیت های فرهنگی تاریخ آمریکا شناخته می شود لقب «پادشاه راک اند رول» را یدک می کشید و در سن ۱۹ سالگی، در سال ۱۹۵۴ بود که اولین موفقیتش در دنیای موسیقی را کسب کرد. بعد از انتشار اولین آهنگش به نام Heartbreak Hotel بود که شهرت و موفقیت به سراغ الویس آمد. اما پیش از تبدیل شدن به مشهورترین خواننده جهان، الویس همراه با سه تن از دوستانش یک کسب و کار چیدن چمن خانه ها راه انداخته بود. در سال ۱۹۵۰، الویس به عنوان دربان در سینمایی در شهر ممفیس استخدام شد و تابستان سال بعد به مدت سه ماه در یک فروشگاه ابزار دقیق مشغول به کار شد.

در این شغل، الویس هفته ای ۲۷ دلار دستمزد می گرفت. یک سال بعد در ۱۹۵۲، الویس بار دیگر به سراغ کار به عنوان دربان در سینما Loew’s State Theater بازگشت. اما تنها پنج هفته از بازگشت او به این شغل می گذشت که به خاطر درگیری با یکی از همکارانش اخراج شد. مشخص شد که یکی از کارمندان زن سینما به الویس علاقه داشته و به او آبنبات های مجانی می داد. همین موضوع باعث حسادت دیگر کارکنان سینما شده که درگیری با الویس و در نهایت اخراج وی را در پی داشت.

منبع: روزیاتو

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *