کشف خودنگاره جدید ون گوگ در پشت تابلوی «سر یک زن روستایی»

گالری ملی اسکاتلند از کشف یک نقاشی خودنگاره از «ونسان ون گوگ» هنرمند پست امپرسیونیست هلندی، که در پشت یکی از نقاشی‌های او پنهان شده بود،خبر داد.

به گزارش رویترز، نگارخانه ملی اسکاتلند اعلام کرد در حین بررسی نقاشی «سر یک زن روستایی» اثر سال ۱۸۸۵ «ون گووگ» با استفاده از اشعه ایکس، به کشف هیجان‌انگیزی دست یافته‌اند و متوجه وجود یک نقاشی سلف پرتره (خودنگاره) در پشت این نقاشی شده اند.

بر اساس تصاویر به دست آمده از اشعه ایکس، این نقاشی نشان دهنده مردی ریشو با کلاه لبه‌دار با دستمالی گردنی شل است که به بیننده خیره شده است، سمت راست صورتش در سایه است و گوش چپش به وضوح قابل مشاهده است و این نقاشی پشت یک مقوا و با چسب پنهان شده بود.

«لسلی استیونسون» مسئول ارشد حفظ آثار نقاشی گالری ملی اسکاتلند در این باره گفت: «وقتی برای اولین بار عکس اشعه ایکس را دیدیم، بسیار هیجان زده شدیم. چنین کشف بزرگی یک یا دو بار در طول زندگی یک کارش حفظ آثار نقاشی اتفاق می افتد… داشتن یک تصویر، به همان اندازه که اکنون دست نیافتنی است، چیزی بسیار بسیار خاص است».

گفته می‌شود «ونسان ون گوگ» به دلیل فقر اغلب اوقات از بوم‌های خود مجددا یا از روی دیگر آنها برای خلق دیگر آثارش استفاده می‌کرد.

گالری ملی اسکاتلند همچنین اعلام کرد که کارشناسان آن در حال بررسی چگونگی جدا کردن چسب و مقوای پوشش این نقاشی خودنگاره بدون آسیب رساندن به نقاشی «سر یک زن روستایی» هستند.

تصویر حاصل از اشعه ایکس در ۳۰ جولای تا ۱۳ نوامبر در نمایشگاهی با عنوان «طعم امپرسیونیسم» در آکادمی سلطنتی اسکاتلند در ادینبورگ به نمایش عمومی گذاشته می‌شود.

کشف خودنگاره جدید ون گوگ در پشت تابلوی «سر یک زن روستایی»نقاشی کشف شده ون گوگ سال‌ها پشت این مقوا پنهان شده بود

کشف خودنگاره جدید ون گوگ در پشت تابلوی «سر یک زن روستایی»

منبع: ایسنا

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *