پایین ترین نرخ زاد و ولد در چین در ۶ دهه اخیر

به گزارش ایسنا، نرخ زاد و ولد در چین به رغم تلاش های عمده دولت برای افزایش رشد جمعیت و جلوگیری از بحران جمعیتی، تنها به میزان ناچیزی از تعداد مرگ و میرها در سال ۲۰۲۱ پیشی گرفته است.

اداره ملی آمار چین امروز (دوشنبه) اعلام کرد: در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۰.۶۲ میلیون نوزاد در سراسر این کشور به دنیا آمدند که ۷.۵۲ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر است. در همین دوره ۱۰.۱۴ میلیون مورد مرگ ثبت شد. نرخ مرگ و میر نیز به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۷.۱۸ بوده است. بدین ترتیب، نرخ رشد جمعیت تنها ۰.۳۴ در هر ۱۰۰۰ نفر بوده است.

این میزان رشد، پایین‌ترین از سال ۱۹۶۰ بوده و نشان دهنده میانگین افزایش ۰.۵۳ درصدی در سال است که این رقم در بازه سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، ۰.۵۷ درصد بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، چین، مانند بسیاری از کشورهای شرق آسیا، با کاهش نرخ زاد و ولد روبروست و رشد منفی قریب‌الوقوع جمعیت و پیر شدن جمعیت برای این کشور پیش بینی می شود. ارقام منتشر شده حاکی از آن است که نسبت افراد بالای ۶۰ سال در چین از ۱۸.۷ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۱۸.۹ درصد رسیده است.

انتهای پیام

5/5 - (1 امتیاز)
مد و زیبایی

شامپو آرگان

داشتن چهره زیبا و جذاب یکی از دغدغه­های همیشگی افراد جامعه به خصوص خانم­ها است. بنابراین همیشه افراد زیادی را می­توان یافت که به دنبال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *