وزیر ارشاد: شورای تامین از نظر قانونی حق داشت که به کنسرت اهواز ورود کند / مسئله‌ای که در اهواز اتفاق افتاد، یکی از دغدغه‌های ما بود که مرتفع شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بررسی‌ها برای حضور در مراسم اسکار در سازمان سینمایی در حال انجام است و هیچ دلیلی وجود ندارد ما فیلمی را معرفی نکنیم.

به گزارش «انتخاب»، محمدمهدی اسلامی درباره لغو کنسرت‌هایی که دارای مجوز هستند اما با رفتارهای سلیقه‌ای لغو می‌شوند، گفت: این مساله که در اهواز اتفاق افتاد یکی از دغدغه‌های ما بود که مرتفع شده است و امروز ما این مشکل را نداریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایلنا گفت: از نظر قانونی شب اول کنسرت اجرا شد اما در شب دوم چون دوستان در شورای تامین شهرستان ورود کردند که از نظر قانونی حق داشتند این اتفاقات افتاد. از وزارت کشور، استانداری خوزستان و امام جمعه محترم اهواز تشکر می‌کنم و انشاالله این مشکلات به زودی حل خواهد شد.

وی در خصوص این‌که مردم حدود سه سال درگیر بیماری کرونا بودند از هر تفریحی به خاطر شرایط دور بودند چقدر لازم است دست از رفتارهاری سلیقه‌ای برداشته شود تا مردم هم بتوانند تفریح و اوقات فراغت داشته باشند، اظهار کرد: صدور مجوزها و استقبال مردم از چنین برنامه‌هایی چندین برابر شده است و این یک فرصت است.

اسماعیلی تاکید کرد: مردم از هنرمندان وطنی استقبال می‌کنند و ما هم موظف هستیم این امر را تسهیل کنیم حال یک جایی یک اشکالی وجود دارد باید آن را برطرف کنیم. بین این ده‌ها و صدها مجوز مشکلاتی به وجود می‌آید. ما سالیانه نزدیک به ۱۰ هزار مجوز تئاتر صادر می‌کنیم شاید یک یا دو اشکال هم پیش بیاید که این طبیعت کار است و در تلاش هستیم آنها را برطرف کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این که گفته می‌شود شاید ایران نامزدی برای حضور در اسکار نداشته باشد، گفت: دوستان در سازمان سینمای روندش را طی می‌کنند از آخرین تحولاتش خبر ندارم اما هیچ دلیلی ندارد فیلمی را به اسکار معرفی نکنیم.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *