هشدار فرانسه برای قطع شدن گاز در زمستان

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل آرمان زنان و به نقل از خبرگزاری فارس  راشاتودی، دولت فرانسه هشدار داد، شرکت‌های این کشور احتمالا امسال زمستان مجبور خواهند بود تا مصرف انرژی خود را کاهش دهند.

اگنس پانیر روناچر، وزیر انرژی فرانسه در گفتگو با شبکه تلویزیونی «سی ‌نیوز» گفت، ذخایر گاز طبیعی فرانسه به کامل شدن ظرفیت نزدیک می شوند، اما این ممکن است، کافی نباشد.

پانیر روناچر افزود: «مصرف کنندگان اصلی، (یعنی) سازمان‌ های دولتی و کسب‌ وکارها باید مصرف گاز و همچنین برق شان را کاهش دهند، چراکه برق اغلب با (سوزاندن) گاز طبیعی تولید می شود. در این شرایط، ما باید در هر دو، گاز و برق صرفه جویی کنیم.»

وزیر انرژی فرانسه توضیح داد، در حال حاضر،80 درصد ذخایر راهبردی گاز فرانسه پر شده است و این بدان معناست که تا قبل از نوامبر به 100 درصد ظرفیت پرخواهد شد.

اما این مقام فرانسوی در مصاحبه بعدی خود با رادیو « RMC » گفت، ذخایر کامل ممکن است برای جلوگیری از قطع شدن گاز کافی نباشد و دولت به دنبال منابع جایگزین انرژی است.

اتحادیه اروپا در هفته های گذشته، به میزان قابل توجهی گاز طبیعی کمتری، از بزرگ ترین تامین کننده خود یعنی روسیه دریافت کرده است. این کاهش گاز دریافتی، این نگرانی را ایجاد کرده که ممکن است، جریان ارسال گاز به اروپا طور کامل متوقف شود از اینرو، این اتحادیه خود را برای فرا رسیدن زمستان آماده می کند.

فرانسه نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا، به ویژه همسایه اش آلمان، به گاز روسیه وابستگی کمتری دارد زیرا حدود سه چهارم برق مصرفی خود را از انرژی هسته ای تولید می کند.

با این حال، چند نیروگاه هسته ای فرانسه اخیرا برای تعمیر و نگهداری و بررسی بسته شده اند.

در عین حال، بالا رفتن دمای هوا نیز بر تولید برق فرانسه تاثیر گذاشته است، به طوری که بزرگترین شرکت برق این کشور، روز سه شنبه اعلام کرد، برخی از نیروگاه های آن احتمالا در روزهای آینده، برق کمتری تولید کنند چراکه دمای بالای آب در رودخانه‌ها، توانایی این تاسیسات برای خنک کردن آب نیروگاه ها را محدود کرده است.

صنایع فرانسه به شدت به گاز طبیعی متکی هستند و میلیون ها خانوار فرانسوی از آن برای گرمایش استفاده می‌کنند.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *