مراسم افتتاحیه جشنواره بین اللملی دف نوای رحمت از امروز در سنندج آغاز به کار کرد

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما  مدیر حوزه هنری استان کردستان در این مراسم با بیان اینکه مرادی شناسایی، کشف و پرورش استعدا‌های جوان، توجه به موسیقی عرفانی و آئینی برگرفته از مفاهیم اسلامی، ترویج مضامین و مفاهیم رفیع اسلامی و انسانی از اهداف برگزار این جشنواره است گفت: بهره‌مندی از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری، خلق و تولید آثار هنری فاخر و نمونه برای ابلاغ تعالیم اسلامی در کنار تلاش در راستای جلوگیری از فراموشی ساز‌های محلی و بومی و توجه به موسیقی حماسی برای انتقال مفاهیم از جمله اهداف این جشنواره است.
ضیالدینی دبیر علمی این جشنواره نیز با اشاره به اینکه در بخش‌های گروه‌نوازی، تک‌نوازی و مولودی‌خوانی بخش دونوازی به منظور ایجاد زمینه و فرصت برای ساز‌های بومی شامل نی، شمشال، دیوان، بالابان و تنبور در کنار دف فراهم شده است گفت: هنرمندانی از سراسر کشور و اقلیم کردستان عراق و افغانستان در این مراسم حضور دارند.
برگزاری بخش‌های جنبی از قبیل کارگاه‌های آموزشی، برگزاری نمایشگاه عکاسی و تقدیر از چهره‌های برتر دف نوازی کشور ازبرنامه‌های جنبی این همایش است.

لطفاامتیاز دهید
سلامت خانواده

عوارض مصرف دخانیات در زنان

بنابر اعلام واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در بعضی کشورهای جهان، تعداد زنان سیگاری در حال افزایش است. در

اطلاعات بیشتر
بارداری

علائم افسردگی پس از زایمان

در برخی موارد مادران بعد از تولد نوزاد خود غمگین، بی حوصله، زودرنج و عصبانی هستند و می‌گویند که نمی‌توانند از پس مراقبت‌های فرزندشان برآیند.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *