«متهم گریخت» در پخش‌های مجددش همچنان سانسور می‌شود / تهیه‌کننده «متهم گریخت»: الان طرح این سریال را بدهیم حتما رد می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مهران مهام از تهیه کنندگان باسابقه تلویزیون درباره انتصاب ها در صداوسیما و بحث جوان سازی سازمان می گوید: ما هم باید روزی کنار برویم و جوانان جایگاه ما را بگیرند؛ بنابراین این حق هر مدیری است که مدیران خود را انتخاب کند اما بهتر است این تغییرات با یک شیب درست اتفاق بیفتد و سیر آرامی داشته باشد نه شیب تند.

مهام  در پاسخ به اینکه نگاهش به انتصاب های جدید سازمان صداوسیما چیست؟ گفت: اولاً به دوستانی که رفته اند خسته نباشید و همکارانی هم که آمده‌اند خوش آمد می گوییم. به نظرم این سیر طبیعی است که وقتی مدیریت تغییر می‌کند، همکارانی را با خودش می‌آورد که همراه تر و همگام تر باشند و این حق مسلمشان است که با چارت مدیریتی شان تغییراتی را ایجاد کنند ولی معمولاً ترکیبی که چیده می شود و حتما هم اتفاق می افتد، این است که از تجربه پیشکسوتان نیز استفاده خواهد شد. به هر حال دوستان قبلی واقعا زحمت کشیدند؛ به ویژه با این شرایط بد اقتصادی که سازمان را نگه داشتند، ان شاءالله دوستان بعدی هم موفق باشند.

این تهیه کننده سپس درباره پیشنهادش به معاون سیما نیز خاطرنشان کرد: تنها پیشنهاد من استفاده از تجربیات گذشته است. قطعاً سن و سال در تجربه، موثر است اما با این حال مدیریت خیلی مهم است. در بخش‌های دیگر جامعه ما، نه فقط صداوسیما بحث مدیریت بسیار مهم است. متأسفانه در حال حاضر ما نیروهای انسانی کمی در سازمان صداوسیما داریم، چون بخشی از نیروهای ما به سمت فضای مجازی و ویدئوها رفته اند که به نظرم عقبه ما کمی ضعیف شده و باید اول ساخت نیروی جدید را پیش بگیریم. حتی خود بنده هم که الان در خدمت شما هستم باید جوانان بیایند و جای مرا بگیرند ولی اگر هم قرار باشد این اتفاق بیفتد باید به شکل یک شیب درست باشد. قطعا با این اتفاق به شکل درست، هنرمندان جدید هم پا می گیرند و جایگاه ما را خواهند گرفت.

مهام در عین حال یادآور شد: قبلا هم که مدیران سازمان صداوسیما تغییر می کردند این واکنش ها درباره تغییرات وجود داشته، در هر صورت این حق یک مدیر است که مدیران خودش را انتخاب کند ان شاءالله که موفق باشند.

تهیه‌کننده سریال های “متهم گریخت”، “ترش و شیرین”، “خانه به دوش”، “بزنگاه” و “دردسرهای عظیم” سپس درباره دلیل افت سریال های تلویزیون و اینکه آیا می توانیم به دوره ای برگردیم که سریال های تلویزیون خیابان ها را خلوت کنند؟ تصریح کرد: اول به این نکته اشاره کنم که سریال هایی را که خودم ساخته‌ام را روی آنتن های تلویزیون می بینم و همین الان هم در پخش مجدد باز هم ممیزی می شوند! نمی دانم چرا؟ من اگر الان طرح سریال هایی مثل “بزنگاه”، “خانه به دوش” و “متهم گریخت” را وارد سازمان صداوسیما کنم حتما رد می شوند. این اتفاقات را باید حل کنند که چه شده، برنامه هایی که قبلا ساخته شده را الان نمی شود ساخت؟! من سریال “متهم گریخت” را اخیرا روی آنتن شبکه تماشا دیدم و برایم عجیب بود که باز هم ممیزی شده بود، این سریال صدها بار از آنتن های مختلف تلویزیون پخش شده است. دلیلش را نمی دانم، این آثار قبلا ساخته شده و مردم هم دیده اند و هیچ اتفاقی نیفتاده است اما الان چرا نمی شود همین طرح ها را ساخت؟ باید در این زمینه نشست بگذاریم و دلایل را بررسی کنیم.

جایگزین زهره فکورصبور در “بی همگان”

مهران مهام در پایان درباره سریال “بی همگان” که در حال ساخت برای شبکه سه سیماست و اینکه آیا بازیگری جایگزین زنده یاد زهره فکور صبور کرده‌اند؟ به ایسنا گفت: صحبت هایی که با مدیر گروه شبکه سه سیما داشتیم ان شاءالله تا دو ماه و نیم آینده کار را به آنتن می رسانیم ولی همزمان هم تصویربرداری خواهیم داشت. برای نقش خانم فکور صبور هم یک جایگزین داریم که به زودی اعلام می شود. تا جایی که ایشان در کار حضور داشتند هستند و حتماً نمایش داده می شود و از آن به بعد بازیگر دیگری زحمت نقش این هنرمند فقید را می کشد.

به گزارش ایسنا، سریال “بی همگان” به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه کنندگی مهران مهام برای پخش از شبکه سه سیما در حال تصویربرداری است. این مجموعه آخرین کار مرحوم زهره فکرصبور بود که با درگذشت او نقشش نیمه تمام ماند.

مهدی سلطانی، سپند امیرسلیمانی، سمیرا حسن پور، کاظم هژیرآزاد، نسرین بابایی، کاوه خداشناس، محمد صادقی و …. از دیگر بازیگران “بی همگان” هستند.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *