قیمت جهانی طلا امروز 10 آبان 1401

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۷ درصد افزایش به ۱۶۳۷ دلار و ۹۶ سنت رسید.

، قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین رقم طی 10 روز گذشته رسید. بالا رفتن ارزش دلار به‌همراه انتظار افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قیمت طلا را تحت فشار قرار داده‌است. طلا با 0.4 درصد کاهش به 1634 دلار و 75 سنت رسیده بود، اما قیمت هر اونس طلا در حال حاضر با 0.27 درصد افزایش به 1637 دلار و 96 سنت رسیده‌است.

قیمت طلا 1‌.1 درصد در ماه اکتبر کاهش‌یافته و هفتمین کاهش ماهانه را تجربه کرده‌است.

ترکیبی از فشار بالا رفتن نرخ بهره، قدرت گرفتن نسبی دلار و افزایش سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا بر قیمت طلا تاثیر گذاشته‌است. شاخص دلار 0.8 درصد افزایش‌یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است. نرخ سود ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا هم افزایش‌یافته است.

انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره خود را در اجلاس دوم نوامبر 75 واحد دیگر افزایش دهد. طلا به‌شدت نسبت‌به بالا رفتن نرخ بهره حساس است، چون هزینه نگهداری آن را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد. قیمت طلا بیش‌از 400 دلار از اوج ماه مارس که به 2000 دلار رسیده بود کاهش‌یافته است.

قیمت نقره امروز با 1.55 درصد افزایش به 19 دلار و 42 سنت رسید و پلاتین با 0.37 درصد افزایش 934 دلار 11 سنت معامله می‌شود.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس در روز سه‌شنبه پس‌از یک کاهش 1.5 درصدی در روز گذشته ثابت مانده‌است. اطلاعات ضعیف تولید کارخانه‌ای در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده مس دنیا نگرانی در مورد کاهش تقاضا در این کشور را بالا برده‌است.

قرنطینه‌های جدید کرونایی در چین فعالیت اقتصادی را مختل کرده و بر تقاضا برای کالاها تاثیر گذاشته‌است.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *