زنان خوش‌بین عمر طولانی دارند

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، اگر زنان خوش‌بین باشند، بیش از ۹۰ سال عمر می‌کنند. مطالعه‌ای که توسط دانشگاه هاروارد انجام شد نشان داد که زنان خوش‌بین بدون توجه به نژاد و قومیت، ۵.۴ درصد بیشتر از زنانی که دیدگاه منفی دارند، عمر می‌کنند.

محققان افزودند: خوش‌بینی ممکن است دارایی مهمی برای ارتقاء سلامت و طول عمر در جمعیت‌های مختلف باشد.

بر اساس نتایج این مطالعه جدید انجام ورزش‌های تقویت‌کننده ماهیچه‌ها از حمل بسته‌های سنگین تا وزنه‌برداری، به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در هفته می‌تواند خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی، سرطان و دیابت را کاهش دهد.

محققان ژاپنی پیشنهاد می‌کنند اگر این فعالیت‌ها به صورت هفتگی انجام شود، خطر مرگ‌ و میر می‌تواند ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش یابد.

بر پایه مطالعه جدید دیگر، انجام کارهای خانه می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، زوال عقل هفتمین علت مرگ‌ و میر در سراسر جهان است که حدود ۵۵ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطالعه خطر ابتلا به زوال عقل در افرادی که مرتبا ورزش می‌کردند، ۳۵ درصد کمتر بود.

نتایج بررسی دیگری نشان داد که هفت عادت ساده می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقل را حتی برای کسانی که ژن‌هایشان در معرض خطر بیشتر قرار دارد، به نصف کاهش دهد. این موضوع شامل نظارت بر فشار خون، کاهش مصرف قند و ورزش منظم است.

جمعیت جهانی ما در حال پیر شدن است و کودکانی که امروز در کشورهایی با درآمد متوسط به دنیا می‌آیند، بیش از ۵۰ درصد شانس زندگی بالای ۱۰۵ سال دارند.

نتایج بررسی نشان می‌دهد کسانی که دارای روابط اجتماعی قوی هستند، ۵۰ درصد احتمال بیشتری برای زندگی طولانی‌تر دارند.

محققان اظهار کردند که با انجام چند کار می‌توان تا ۱۰ سال بیشتر عمر کرد. این فعالیت‌ها شامل عدم مصرف سیگار، الکل و حفظ شاخص توده بدنی ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ است.

مطالعه ۲۰ ساله روی بیش از ۱۱۱ هزار نفر نشان داد سبک زندگی سالم می‌تواند امید به زندگی عاری از سه بیماری مزمن شایع را تا ۱۰ سال برای زنان و هفت سال برای مردان افزایش دهد. همچنین حفظ هدف در زندگی و حرفه افراد می‌تواند بر رفاه آنان نیز تاثیر بگذارد. تحقیقات مک‌کینزی نشان داد دستیابی به یک هدف می‌تواند مشارکت، بهره‌وری و شادی کلی بیشتر را به همراه داشته باشد.

کاهش جهانی مرگ‌ و میر نوزادان و افزایش دسترسی به بهداشت و دارو به جمعیت جهان کمک کرده است که عمر طولانی‌تری داشته باشند اما سیاست‌ها و هنجارهای اجتماعی به این سرعت تکامل نیافته‌اند.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *