رانا پلاس استاندارد روز اروپا در زمینه ایمنی عابر پیاده را پاس کرد

محسن رضایی‌منش با بیان این‌که استانداردهای روز دنیا، علاوه بر تامین ایمنی سرنشینان خودرو در حین تصادفات جاده‌ای، توجه ویژه‌ای به ایمنی عابر پیاده دارند، گفت: آزمون ایمنی عابر پیاده که بر اساس استاندارد به روز و بین‌المللی ECE R127  انجام می‌شود، شبیه‌سازی تصادف خودرو با عابر پیاده با سرعت ۴۰ km/h است.

وی ادامه داد: در این آزمون که دارای دو بخش اصلی ضربه‌های سر و پا است، برخورد سر عابر پیاده با نقاط مختلف در موتور و  برخورد پای عابر پیاده با نقاط مختلف سپر خودرو، شبیه سازی شده و مورد آزمون قرار می‌گیرد که باید نیروها و ضربه‌های وارد شده به سر و پای عابر پیاده، در محدوده‌های مجاز تعیین شده قرار گیرند.

رضایی‌منش با بیان این‌که با تلاش تیم مهندسی و مرکز تحقیقات ایران خودرو، ارتقای کیفیت و افزایش استاندارد رانا پلاس در دستور کار قرار گرفت، گفت: خوش‌بختانه این خودرو با ارتقا و بهبود عملکرد در تست مربوط در ناحیه سپر در جذب انرژی‌های برخورد، موفق شد آزمون ایمنی عابر پیاده را با موفقیت پشت سر گذارد و تمامی الزامات استاندارد بین المللی ECE R127 را برآورده کند.

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو ادامه داد: این آزمون، در مرکز تست معتبر اروپایی و با حضور بازرسان و نمایندگان قانونی مرجع صدور تاییدیه E mark انجام شده و مورد تایید قرار گرفت و مراحل فنی و قانونی صدور تاییدیه E mark کارسازی شده و در حال انجام است.

وی با بیان این‌که استاندارد ایمنی عابر پیاده ECE R127 از استانداردهای روز دنیا و از جمله استانداردهای اجباری ۸۵گانه است افزود: پیش از این، خودروی تارا موفق به اخذ تاییدیه ایمنی عابر پیاده شده بود و هم‌اینک، رانا پلاس نیز موفق به تامین الزامات این استاندارد شده که نشان از رویکرد ایران خودرو در تولید خودروهای باکیفیت و استاندارد است.

رضایی‌منش با بیان این‌که سیاست‌گذاری برای محصولات جدید در راستای دریافت استاندارد است، گفت: ایران خودرو قصد دارد محصولات فعلی را نیز با توسعه استانداردها تولید کند و این اقدام، گامی موثر در جهت استانداردسازی و ارتقا سطح ایمنی و کیفیت محصولات است.

رضایی‌منش از دریافت استاندارد ایمنی عابر پیاده برای محصول دنا خبر داد و گفت: مقدمات اولیه در دستور کار قرار دارد و در عین حال، تاکنون دو محصول تارا و رانا با دریافت «ایمارک» توانستند این استاندارد سخت گیرانه را کسب کنند و این نشان از تحول در حوزه مهندسی ایران خودرو است.

انتهای پیام/

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *