دستاورد‌های فناورانه در حوزه مغز تبادل می‌شود

بزرگ‌ترین رویداد نقشه‌برداری مغز کشور به صورت مجازی و حضوری در سه روز برگزار می‌شود.

دستاورد‌های فناورانه در حوزه مغز تبادل می‌شودبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف پاسخگویی بخشی از نیاز‌های پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش‌بنیان در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است.

ششمین سمپوزیوم تازه‌های نقشه‌برداری مغز ایران به عنوان بزرگ‌ترین رویداد نقشه‌برداری مغز کشور با هدف ارائه‌ به‌روزترین اطلاعات، تبادل افکار متخصصین، توسعه، ترویج و معرفی تکنولوژی‌های برتر و مرتبط روز جهان با این حوزه، ۱۵ الی ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱ توسط آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز برگزار خواهد شد.

ترویج و معرفی فناوری‌های برتر

در این رویداد بیش از ۱۰ سخنران داخلی و خارجی از کشور‌های مختلف آخرین و بروزترین دستاورد‌های خود را ارائه خواهند داد و علاقه‌مندان می‌توانند در هر کجای کشور به صورت مجازی از این مباحث استفاده کنند.

از برنامه‌های جانبی بزرگ‌ترین رویداد نقشه‌برداری مغز کشور می‌توان به پنج پنل که هر کدام با یک موضوع از این علم است و در آخرین روز سمپوزیوم به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود، اشاره کرد.

فعالیت‌های دانش بنیان

در این پنل‌ها بستری فراهم شده است که شرکت‌های فعال در حوزه نقشه برداری مغز بتوانند در چندین جلسه با نمایندگان انجمن‌های مختلف و مرتبط با حوزه کاری خود در راستای فعالیت‌های مشترک بحث و تبادل نظر داشته باشند و از نتایج این نشست‌ها در راستای فعالیت‌های دانش بنیان استفاده کنند.

در این رویداد به‌طورکلی ۶۰ مقاله دریافت و پس از داوری، ۱۷ مقاله جهت ارائه به صورت شفاهی پذیرفته شد. در اختتامیه این رویداد برندگان مسابقات تحلیل داده‌های fNIRS با محوریت سیستم‌های واسط رایانه و مغز، تحلیل داده‌های تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) با هدف کمک به تشخیص صحیح اختلال طیف اوتیسم، واسط مغز- رایانه با محوریت توجه شنیداری که به صورت ملی برگزار شده‌اند، اعلام و جوایز آن‌ها اهدا می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز مراجعه کنید.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *