درباره مالزی

درباره مالزی

انتخاب عالی! مایلیم اولین نفری باشیم که به این کشور رنگارنگ و شگفت انگیز خوش آمد میگوییم.

و اجازه دهید به شما بگوییم که اگر مالزی را به عنوان مکانی برای ادامه تحصیل انتخاب کنید، در میان 122061 دانشجوی بین المللی دیگر از 160 کشور جهان خواهید بود که در اینجا تحصیل می کنند.

اما اگر هنوز تصمیم نگرفته اید، اجازه دهید کمی بیشتر در مورد مالزی به شما بگوییم و اینکه چرا این کشور می تواند برای شما ایده آل باشد. ما همچنین آنچه را که باید قبل از تصمیم گیری بدانید را به اشتراک می گذاریم – از فرصت های تحصیلات عالی در دسترس شما، تا انتظارات زندگی دانشجویی در مالزی.

ایالات مالزی

شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی شامل 11 ایالت به نام های جوهور، کداه، کلانتان، ملاکا، نگری سمبیلان، پاهانگ، پراک، پرلیس، پنانگ، سلانگور و ترنگانو است. آنها به همراه صباح و ساراواک (واقع در شرق مالزی) 13 ایالت مالزی را تشکیل می دهند. سه قلمرو فدرال به نام‌های کوالالامپور – پایتخت مالزی وجود دارد. پوتراجایا – مرکز اداری دولت فدرال؛ و Labuan – یک جزیره “معاف از مالیات” واقع در سواحل صباح.

مردم مالزی

مالزی مفتخر است که کشوری چند نژادی است که به طور هماهنگ با هم زندگی می کنند. با حدود 31 میلیون نفر، سه نژاد اصلی مالایی، چینی و هندی هستند. قومیت های دیگر عبارتند از Peranakan (چینی های تنگه)، Orang Asli (مردم بومی) و اوراسیایی ها (که عمدتاً از نژاد پرتغالی، هلندی یا بریتانیایی هستند).

مردم ساراواک از دایاک ها، کایان ها، کنیاها، کلابیت ها (اورانگ اولو)، ملانائوس، مالایی های ساراواک، پنان ها و لون باوانگ (موروت ها) تشکیل شده اند. در صباح، گروه‌های بومی شامل Kadazans/Dusuns، Orang Sungei، Bisayas، Bajaus، Muruts، Rungus، Bruneis، Lotuds و بسیاری از زیرگروه‌های دیگر هستند.

زبان های رایج

زبان رسمی این کشور باهاسا ملایو (زبان مالایی) است، اما بسیاری از زبان ها و گویش های دیگر در مالزی مورد استفاده قرار می گیرند. ماندارین به طور گسترده توسط چینی‌های مالزیایی صحبت می‌شود و علاوه بر لهجه‌هایی مانند کانتونی، هوکین، هاکا، تئو چو، فو چو، هاک چو و هاینانی نیز استفاده می‌شود. جوامع هندی مالزی به لهجه هایی مانند تامیل، هندی، تلوگو، مالایایی، پنجابی و سریلانکا صحبت می کنند.

در مالزی، زبان انگلیسی یکی از دروس اجباری در مدارس است. این به طور گسترده در ارتباطات تجاری روزمره، صنعت گردشگری، ایستگاه های پخش رادیویی و تلویزیونی، تجارت استفاده می شود، و همچنین وسیله آموزش در موسسات آموزش عالی خصوصی است. بیشتر مالزیایی ها از انگلیسی به عنوان زبان دوم خود استفاده می کنند، از این رو، خارجی هایی که انگلیسی صحبت می کنند می توانند به طور موثر با مالزیایی ها ارتباط برقرار کنند.

ادیان در مالزی

اسلام دین رسمی مالزی است، اما سایر ادیان مانند بودیسم، مسیحیت، هندوئیسم، تائوئیسم و ​​سیکیسم توسط همه مالزیایی ها آزادانه انجام می شود. قانون اساسی فدرال آزادی مذهب را در این کشور تضمین می کند.

سوراوس (نمازخانه مسلمانان) در اکثر ساختمان ها از جمله کالج ها و دانشگاه ها یافت می شود. مساجد در هر منطقه یافت می شود در حالی که کلیساهای مسیحی، معابد بودایی و معابد هندو را می توان در سراسر مالزی یافت.

موقعیت و آب و هوا

مالزی در جنوب شرقی آسیا، 7 درجه شمالی از خط استوا، GMT +8 واقع شده است. همسایگان آن تایلند، سنگاپور، برونئی و اندونزی هستند. مالزی در منطقه ای واقع شده است که تغییرات شدید آب و هوا یا بلایای طبیعی جدی مانند زلزله و گردباد را تجربه نمی کند.

مالزی آب و هوای گرمسیری مطبوعی دارد و عموماً در طول سال گرم و مرطوب است. دمای هوا در روز در حدود 30-33 درجه سانتیگراد و در مناطق دشت 25 درجه سانتیگراد و در ارتفاعات بین 21 تا 28 درجه سانتیگراد است. لباس های نخی سبک، خنک و غیررسمی در تمام طول سال توصیه می شود.

بیشتر امکانات پردیس ها دارای تهویه مطبوع هستند تا دانشجویانی مانند شما بتوانند با خیال راحت درس بخوانند.

بادهای موسمی شمال شرقی از ماه های نوامبر تا آوریل می وزد و باران های شدیدی را به سواحل شرقی شبه جزیره مالزی و همچنین صباح و ساراواک می آورد. فصل بادهای موسمی جنوب غربی از ماه مه تا اکتبر یک دوره خشک‌تر است، اگرچه آب و هوای استوایی به این معنی است که باران و رعد و برق هر از گاهی پیش‌بینی می‌شود.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *