تامین تسهیلات مناسب برای گردشگران/ بهره مندی فعالان حوزه گردشگری از خدمات و ظرفیت‌های بانک شهر

به گزارش آرمان زنان، سیدمحمدمهدی احمدی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و بانک شهر، اظهار کرد: ظرفیت‌های ما در حوزه‌های مالی و پولی می‌تواند گره گشای مشکلات حوزه گردشگری کشور باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر عدم زیرساخت‌های مناسب بزرگترین مشکل برای توسعه فضای گردشگری کشور است، تصریح کرد: ایران اسلامی از منظر تمدن و نقاط متنوع گردشگری؛ مقصدی جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی است اما طی سال های گذشته همواره نتوانسته‌ایم بهره برداری کاملی از این فرصت داشته باشیم.

مدیرعامل بانک شهر با بیان اینکه درحال حاضر حتی مراحل ابتدایی پذیرایی از گردشگران در کشور به صورت مناسب وجود ندارد، گفت: در مراکز پذیرایی بین راهی نیز نیازهای گردشگران به درستی برآورده نشده و نیاز است با حمایت شبکه بانکی از متقاضیان فعالیت در حوزه گردشگری، وضعیت موجود این صنعت نیز بهبود پیدا می‌کند.

احمدی در ادامه با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان بانک شهر و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تاکید کرد: این تفاهم نامه یک اقدام مهم برای حمایت شبکه بانکی از توسعه برنامه های حوزه گردشگری کشور است. بانک شهر خدمات خود را با سرعت و سهولت در اختیار تمامی شهروندان قرار می دهد و کارنامه بانک در حمایت از صنایع مختلف، درخشان است، در همین راستا نیز تلاش می‌کنیم با قراردادن تسهیلات مناسب به فعالان حوزه گردشگری، آن‌ها را در تهیه زیرساخت‌های مناسب برای گردشگران کمک کنیم.

وی با اشاره به تجربه بانک شهر در کمک به شهرداری برای توسعه زیرساخت‌های شهری، تصریح کرد: باتوجه به حضور شرکت توسعه شهرآیین به عنوان شرکت فعال بانک در حوزه گردشگری، می توانیم خدمات مالی و بیمه ای به گردشگران داخلی و خارجی را نیز تسهیل کنیم.

سعید اوحدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در این مراسم با اشاره موفقیت‌های بانک شهر در شبکه بانکی و حمایت‌های همه جانبه این بانک از صنایع مختلف، گفت: بانک شهر می‌تواند حامی مهم و تکیه گاه مناسبی برای حوزه گردشگری باشد، امسال قطعا قدم‌های مهمی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور خواهیم برداشت، دولت و مجلس شورای اسلامی هم تسهیلات قابل توجهی برای این مهم تأمین کرده که قطعا با همکاری بانک می‌توانیم تسهیلات مناسبی را برای فعالان حوزه گردشگری تامین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری پس از صنایع خودروسازی به عنوان دومین صنعت درآمدزای جهان مطرح است، افزود: این صنعت هم اکنون محور توسعه اقتصادی برخی از کشورهای همسایه است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه، پشتیبانی از اشتغال زودبازده و پایدار است، گفت: با همکاری بانک شهر درآینده نزدیک شاهد تسهیل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان فعالیت در حوزه گردشگری و توسعه برنامه های این عرصه خواهیم بود.

انتهای پیام/۴۱۷۲/

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *