بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد

به گزارش آرمان زنان و به نقل از گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس و الفرات نیوز، وزارت برق عراق اعلام کرد که استان کربلا امروز در ایام عاشورای حسینی ۳۰ درصد بیشتر به نسبت سال گذشته برق دریافت کرده است.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: وزارت برق عراق با طرح‌هایی اضطراری و راهبردی و بزرگ تعداد خطوط انتقال برق و ترانسفورماتور را وارد چرخه کرده و برای رفع مشکلات عمده کمبود برق استفاده کرده است.

بر اساس این بیانیه، وزارت برق عراق با وجود نبود بودجه، کمبود سوخت و افزایش تقاضا سعی کرده است که شرایط خاص برخی استان‌ها نظیر کربلای معلی را ملاحظه کند که در آنجا مناسبت‌های دینی برگزار می‌شود و از همین رو برق این استان به نسبت ۲۵ تا ۳۰ درصد به نسبت سال گذشته بیش‌تر شده است.

وزارت برق عراق ضمن تاکید بر هماهنگی بالا با دولت محلی کربلا و نصیف الخطابی، استاندار کربلا برای تامین برق استان در ایام محرم گفت: بخش قدیمی کربلا که به طور کامل از برنامه زمانبندی‌های خاموشی‌ها مستثنی شده است و همه استان و شهرهای آن هم در  روزهای نهم و دهم محرم الحرام به دلیل سالروز شهادت امام حسین(ع) قطعی برق نخواهند داشت.

لطفاامتیاز دهید
سلامت خانواده

عوارض مصرف دخانیات در زنان

بنابر اعلام واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در بعضی کشورهای جهان، تعداد زنان سیگاری در حال افزایش است. در

اطلاعات بیشتر
بارداری

علائم افسردگی پس از زایمان

در برخی موارد مادران بعد از تولد نوزاد خود غمگین، بی حوصله، زودرنج و عصبانی هستند و می‌گویند که نمی‌توانند از پس مراقبت‌های فرزندشان برآیند.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *