بحران گاز روسیه موجب روی زمین ماندن اجساد مردگان در آلمان شد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، موسسات مرده‌سوزی در آلمان با جدی‌تر شدن بحران انرژی در این کشور، احتمالا برای ادامه فعالیت خود با مشکل مواجه خواهند شد.

کاهش صادرات گاز روسیه به نگرانی‌ها نسبت به قطع کامل دریافت گاز از این کشور باعث شده تا تعداد واحدها و موسسات فعال در سوزاندن مردگان  در آلمان که یکی از روش‌های متداول خاکسپاری اموات است، به شدت کاهش یابد.

سووند جوئرک سوبولوفسکی، دبیر انجمن مرده‌سوزی‌های آلمان می‌گوید به خاطر کاهش جریان گاز ورودی به آلمان واحدهای مرده‌سوزی بسیاری از کوره‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خاموش کرده و تلاش می‌کنند برخی کوره‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای جلوگیری از خنک شدن و مصرف دوباره گاز برای گرم کردن آنها، به صورت دائم روشن نگه می‌دارند، البته در برخی از این واحدها تعداد فوتی‌های ورودی آنقدر نیست که این مدل جواب دهد.

سوبولوفسکی می‌گوید: در صورتی که گاز در آلمان سهمیه‌بندی شود، این واحدها باید در اولویت تخصیص گاز قرار گیرند؛ چراکه کوره‌های سوزاندن اجساد بدون گاز نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند. از سوی دیگر نمی‌توان مرگ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعطیل کرد.

استفن نوزِر، دبیر انجمن تدفین‌کنندگان آلمان می‌گوید: یکی دیگر از راهکارها کاهش دمای کوره‌ها از 850 درجه سلیسیو کنونی به 750 درجه است که می‌تواند 10 تا 20 درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی کند.

سوزاندن مردگان متداول‌ترین نوع خاکسپاری مردگان است و دو سوم یک میلیون فوتی سالانه در آلمان به این روش خاکسپاری می‌شود.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *