اهانت یک خواننده به گویش مردم سیستان و بلوچستان/ دادستانی: پرونده‌‌ در دستگاه قضا مفتوح خواهد شد

آرمان زنان : سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان گفت: در روزهای گذشته یک خواننده گمنام در ‌زاهدان حضور یافته و در خلال اجرای کنسرت، اهانتی به زبان، لهجه و گویش غنی مردم استان سیستان و بلوچستان می‌کند که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

ابوالفضل احمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: طی روزهای گذشته یک خواننده گمنام در شهرستان زاهدان حضور یافته و در خلال اجرای کنسرت خود اهانتی به زبان، لهجه و گویش غنی مردم استان سیستان و بلوچستان می‌کند که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان افزود: نهادهای نظارتی و شورای رسیدگی و نظارت بر اجرای صحنه‌ای موسیقی در استان که متولی آن فرهنگ و ارشاد اسلامی است باید به صورت جدی و از همان ابتدای امر این موارد را متذکر شود و نباید به نحوی پیش بروند که یک نفر از خارج استان بیاید و پس از کسب درامدهای آن چنانی از مردم به آنها توهین کرده و برود.

وی تاکید کرد: تاسف می‌خورم از اینکه این خواننده که اسم و رسمی خاصی هم در بین هنرمندان پاپ کشور ندارد اینگونه باعث جریحه‌دار شدن احساسات عمومی مردم نجیب و فهیم سیستان و بلوچستان شده که این امر به شدت محکوم است و پرونده‌ای در خصوص اهانت خواننده پاپ مد نظر در دستگاه قضا مفتوح خواهد شد و به تمامی موسسات این چنینی تذکر داده و اتمام حجت می‌شود تا در اجرای برنامه تمامی مراتب و قوانین را رعایت کنند.

احمدزاده گفت: تمامی نظارت‌ها بر کنسرت و سایر برنامه‌های فرهنگی باید نظام‌مند بوده و مدعوین از لحاظ فضای فرهنگی، دینی و مردمی توجیه شوند و عموماً کسانی که با فرهنگ غنی مردم سیستان و بلوچستان آشنایی نداشته‌اند حق حضور و اجرای برنامه در استان را ندارند که منبعد اگر مشابه این اتفاقات تکرار شود، هم خواننده و هم موسسه مجری مورد تعقیب و پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: حفظ شئونات اسلامی و عفت کلامی و گویش صحیح و محترمانه بر تمام خوانندگان ضروری است و نباید متانت مردم شریف و میهمان‌نواز این استان خدشه‌دار شود و چنانچه چنین صحنه‌هایی به منصه ظهور برسد قطعاً و فوری آن کنسرت تعطیل خواهد شد و سابقه موسسات مذکور در اعطای مجوزات ملاک عمل خواهد بود.

لطفاامتیاز دهید
سلامت خانواده

عوارض مصرف دخانیات در زنان

بنابر اعلام واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در بعضی کشورهای جهان، تعداد زنان سیگاری در حال افزایش است. در

اطلاعات بیشتر
بارداری

علائم افسردگی پس از زایمان

در برخی موارد مادران بعد از تولد نوزاد خود غمگین، بی حوصله، زودرنج و عصبانی هستند و می‌گویند که نمی‌توانند از پس مراقبت‌های فرزندشان برآیند.

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *