افزایش ظرفیت فلوشیپ ناباروری

به گزارش آرمان زنان به نقل از فارس، ابوالفضل باقری فرد،معاون آموزشی وزیر بهداشت اظهار داشت: در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت، در سال جاری هم، افزایش ظرفیت در رشته فلوشیپ داریم و تا 2 سال آینده، نیاز کشور از نظر توزیع مناسب نیروی انسانی در این رشته مرتفع می‌شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت عنوان کرد: تا سال 1400 ظرفیت پذیرش رشته فلوشیپ (دوره تکمیلی تخصصی ناباروری) ، 22 نفر در سال بود که با توجه به میزان نیاز کشور و تعداد فارغ التحصیلان و با همکاری بورد تخصصی زنان و معاونت بهداشت این نتیجه حاصل شد که این میزان فلوشیپ نیاز کشور را برطرف می‌کند.

وی بیان کرد: بعد از ابلاغ قانون جوانی جمعیت، با طرح و تصویب موضوع در شورای معین و نشست شورا، میزان جذب افراد در رشته فلوشیپ افزایش یافت و غیر از 22 نفر ، تعداد 8 نفر دیگر هم اضافه شد؛ با این شرط که آنها شهریه پرداخت نکنند و به جای آن تعهدات خودت را در دانشگاه‌های محل خدمت تعیین شده بگذرانند.

باقری فرد تصریح کرد: بر اساس سطح تعریف شده خدمت، کمبود نیرو در زمینه تعداد فلوشیپ در کشور وجود نداشت بلکه مشکل اصلی در توزیع نامناسب این افراد بود که بیشتر تمایل به حضور در شهرهای بزرگ داشتند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: اعضای هیات علمی و افراد بورد معرفی شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی باید در آزمون فلوشیب شرکت کرده و در صورت موفقیت می‌توانند از این سهمیه اضافه در نظر گرفته شده استفاده کنند و تعهدات خود را در محل خدمت خود بگذانند.

وی افزود: بر اساس اجرای قانون جوانی جمعیت، در سال 1401 در رشته فلوشیپ، افزایش ظرفیت داشتیم و در مجموع 34 نفر پذیرش شدند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت اظهار کرد: در سال جاری هم افزایش ظرفیت در رشته فلوشیپ داریم و می‌توان گفت تا 2 سال آینده ، نیاز کشور از نظر توزیع مناسب نیروی انسانی دراین رشته مرتفع می‌شود.

باقری فرد با اشاره به پیگیری ادامه فرآیند تربیت فلوشیب ناباروری در سال جاری، خاطر نشان کرد: بیشتر مشکلات ناباروری در سطح سه بر طرف می شود و نیازی به فوق تخصص نیست در صورت نیاز هم این خدمات در سطوح 1 و 2 با توزیع مناسب ارائه می شود.

لطفاامتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *