• کدخبر: 41393
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۵۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
  • چاپ خبر
ویژه ایام تابستان انجام می شود؛

برگزاری کارگاه “سلامت من” با محوریت اختلالات گوارشی سالمندان در باغ تجربه اصفهان

کارگاه” سلامت من” با محوریت اختلالات گوارشی سالمندان ویژه ایام تابستان در باغ تجربه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

به گزارش آرمان زنان، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، رئیس باغ تجربه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با بیان اینکه این برنامه از ویژه برنامه‌های ” کارگاه سلامت من” و با توجه ویژه به سلامت افراد انجام می‌شود، گفت: این دست کارگاه‌ها ضمن افزایش آگاهی‌بخشی به سالمندان درباره وضعیت سلامتی آنها، عامل مهمی در کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و عامل مهمی در بالابردن سطح آگاهی آنان و تامین سلامت روحی و جسمی سالمندان به شمار می‌رود.

فریبا زارعان با اشاره به قرارگیری در فصل تابستان و تغییر الگوی غذایی در این ایام گفت: گرمای فراوان در فصل تابستان و تعریق عامل مهمی در اختلالات گوارشی به شمار می‌رود و به علت ضعیف بودن سیستم گوارشی در سالمندان این دست اختلالات در آنها بیشتر مشاهده می‌شود.

وی کمبود شدید آب در بدن سالمندان را زمینه‌ساز رفلکس، سوزش معده و کبدچرب عنوان کرد و افزود: بر اساس نیاز سالمندان به افزایش آگاهی در این زمینه، باغ تجربه و مرکز تخصصی سالمندان سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان به برگزاری کارگاهی با عنوان “اختلالات گوارشی” در روزهای یکشنبه اقدام کرده که قرار است در اواخر شهریور نیز برنامه‌ای تحت عنوان مشکلات صفراوی را نیز برگزار کنیم.

مصرف میوه‌ها در فصل خودش و تامین سلامتی بدن

وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های مختلف سلامتی در فصول مختلف گفت: در فصل بهار شاهد افزایش غلظت خون، در تابستان صفرا و کبد، در پاییز سودا و در زمستان شاهد افزایش بلغم هستیم؛ بنابراین شناخت موادغذایی و چگونگی استفاده از آنان در هر فصل عامل مهمی در تامین سلامت افراد به ویژه سالمندان است.

رئیس خانه تجربه با اشاره به حضور کارشناسان طب سنتی در این ویژه‌برنامه، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا با بهره‌گیری از اساتید طب سنتی سالمندان را از مصرف داروهای شیمیایی دور کرده و با مصرف گیاهان دارویی و درمان بیماری‌ها از عوارض مصرف داروهایی شیمیایی جلوگیری کنیم.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها