• کدخبر: 41354
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۳۸ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
  • چاپ خبر
گزارش آرمان زنان از اجتماع بزرگ مدافعان حریم خانواده؛

اصفهان به رنگ خدا شد/ وجدان هایی که زیر سیاهی چادر بیدار بودند

دشمن بداند مردم ما پای عقاید، آرمان ها و دین و آیین خود با تمام قوا ایستاده اند و اجازه نخواهند داد نه با جنگ سرد و نه با جنگ نرم زیر میهن عزیزمان به دوران ذلت بار طاغوت برگردد.

به گزارش خبرنگار آرمان زنان، در سالروز جنایت مزدوران رضاشاه و کشتن مردم بی پناهی که در سال ۱۳۱۴ به قانون استعماری کشف حجاب معترض بوده و در مسجد گوهرشاد تجمع کرده بودند که به نام روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شده است؛ مردان غیور، زنان عفیف و و خانواده های متعالی اصفهانی همزمان با مردم سراسر میهن اسلامی از حجاب و ارزش های اسلامی دفاع کرده و فریاد معترضانه خود را در برابر هنجارشکنی ها و بی بند و باری های جامعه به گوش مسئولان رساندند.

در این ویژه برنامه که با عنوان «اصفهان به رنگ خدا» برگزار شد، مردم در گوشه گوشه میدان امام خمینی (ره) همراه با مادران و همسران شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم فریاد دفاع از حریم خانواده سر دادند.

* بوی حیا و ایمان همه جای میدان امام پیچیده بود…

میدان امام در این مراسم پر بود از زنانی که با وجود گرمای تابستان بر میراث حضرت فاطمه چنگ زده بودند، یاد وصیت نامه شهدا افتادم، وصیت هایی که عبارت «خواهرم سیاهی چادر تو کوبنده تر از خون سرخ من است» در آن ها موج می زد، زنان شهر ما هم آمده بودند تا با چادرهای مشکی خود اعلام کردند که به وصیت شهدا عمل می کنند و نشان دهند که حجاب و چارقد آن ها کوبنده تر از خون شهداست.

بعضی از حاضران به شدت از وضعیت حجاب در جامعه گله مند بودند؛ در این میان بعضی ها هم با مانتوهای بلند و بدون چادر اما عفیفانه آمده بودند و بعضی هم با وجود سن و سال کم و هنوز تکلیف الهی بر آن ها واجب نشده چادر بر سر داشتند و از آن مراقبت می کردند.

در این میان زنی سالخورده سوار بر ویلچر که چادر خود را محکم گرفته بود خودنمایی می کرد، با خود فکر کردم به راستی چه می شود که فردی با وجود معلولیت تا این حد به اعتقادات خود پایبند باشد و شکرگزار؟! اما بعضی آدم ها با وجود همه نعمت هایی که خداوند به آن ها عطا کرده؛ از نعمت هایی مثل سلامتی گرفته تا زیبایی و … گستاخانه با فرامین الهی مخالفت کرده و حدود الهی را رعایت نمی کنند؟ چه می شود که بعضی آدم ها در ناز و نعمت زندگی می کنند و فراموششان می شود که روزی دهنده کیست.

دخترکانی که تازه به تکلیف رسیده بودند هم با چادر به این مراسم آمده بودند؛ آن ها هم برای خود برو بیایی داشتند و سوژه رسانه ها شده بودند؛ آن هایی که آینده ساز هستند و مادران فردا امروز چادر سر کرده بودند تا شاید به بدحجابان نهیبی بزنند و بگویند حجاب سن و سال نمی شناسد؛ همین که به تکلیف رسیدی بر تو واجب می شود که از آفریدگارت اطاعت کنی با هر شرایط آب و هوایی و در هر زمان و با هر پرستیژ و مقامی.

دختران جوان عفیف هم بی شمار آمده بودند؛ آمده بودند تا بگویند در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است … و تو ای خواهر من اگر امروز خود را رها کنی به خیال اینکه وقتی پیر شدی حدود الهی که حجاب هم جزءآن ها است را رعایت کنی، گرچه این توبه پذیرفته است اما در پیشگاه خداوند ارزشی ندارد.

القصه که امروز در میدان امام اصفهان همه به رنگ خدا شده بودند و بوی حیا و ایمان همه جا پیچیده بود …

در اصفهانی که به رنگ خدا شد، پای درد و دل تعدادی از این خانم ها نشستم و علت حضور بعضی ها را جویا شدم …

* وجدان های بیدار چه حجابی را برمی گزینند؟

آمنه سادات موسوی می گفت: «این همه فساد و فحشا به خاطر این است که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مورد غفلت قرار گرفته و اصلا فراموش شده. چقدر باید تحمل کنیم و شاهد صحنه های ناجور در خیابان ها باشیم. زنان بدحجاب ایرانی آرایش می کنند و به خودشان می رسند و از خانه بیرون می آیند و به راحتی به همسران خود خیانت می کنند، آن ها دست زنان بازیگر آمریکایی و هندی و شبکه های ماهواره ای را از پشت بسته اند. توریست های خارجی از وضعیت زننده آن ها تعجب می کنند. ما در حد خود وظیفه مان را در قبال این هنجارشکنی ها انجام می دهیم اما باید مسئولان و همه دستگاه های مسئول هم دستی بالا بزنند و قبل از اینکه وضعیت بدتر از بد شود کاری بکنند.»

مریم رنجبر همه می گفت: «خانواده من شهید نداده اند اما واقعا دلم برای خانواده های شهدا می سوزد، آن ها عزیزان خود را تقدیم امنیت ما کردند، دسته گل هایی که هر کدام آرزو داشتند لباس دامادی بر تن کنند. مگر آن ها دل نداشتند که امروز هر کس هر جور دلش می خواهد از خانه بیرون می آید و هوای جامعه را آلوده می کند. فقط می توانم بگویم باید در قیامت جواب خون شهدا را بدهیم.»

مرضیه عابدی همه می گفت: «چادر حجاب حضرت زهرا است، من به آن افتخار می کنم و به زنان و دختران بدحجاب توصیه می کنم بدون کینه توزی یکبار هم که شده آن را تجربه کنند، اگر حس خوبی نداشت دیگر سر نکنند، باور کنید حجاب مصونیت است نه محدودیت، من با حجاب خود همه کار در جامعه می کنم، از کار بیرون گرفته تا کارهای هنری و خانه داری. آنقدرها هم که فکر می کنید یک خانم با چادر گرمش نمی شود. درتس انتخاب کنید. طوری که در پیشگاه وجدان بیدار خود بتوانید پاسخگو باشید.»

* هیهات من الذله …

تجمع امروز مردم شهر شهیدپرور اصفهان در سالروزی دیگر از عفاف و حجاب با حضوری باشکوه و بی نظیر به پایان رسید اما دشمن بداند مردم ما پای عقاید، آرمان ها و دین و آیین خود با تمام قوا ایستاده اند و اجازه نخواهند داد نه با جنگ سرد و نه با جنگ نرم زیر میهن عزیزمان به دوران ذلت بار طاغوت برگردد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها