• کدخبر: 41344
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۵۶ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
  • چاپ خبر
استاندار اصفهان مطرح کرد:

۶۰ درصد از فرصت‌های اشتغال جدید در تصرف بانوان/ نرخ مشارکت بانوان در کسب و کار به سرعت بالا رفته است

استاندار اصفهان گفت: در سال ۹۵، ۶۰ درصد از فرصت‌های اشتغال جدید را بانوان به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش آرمان زنان به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه بررسی اشتغال و یکسان‌سازی نرخ بیکاری در استان اصفهان، با انتقاد از ارائهٔ آمارهای متعدد در خصوص نرخ بیکاری در استان، اظهار داشت: باید در ارائه اطلاعات اقتصادی وحدت رویه وجود داشته باشد و هرچه آمار و اطلاعات دقیق‌تری ارائه گردد در برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر عمل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ملاک ارائه آمار و اطلاعات نرخ بیکاری، گزارش‌های مرکز آمار است، تأکید کرد: آمارها باید بر اساس استاندارد کشوری ارائه گردد و اینکه هر دستگاهی نرخی را ارائه نماید قابل اعتماد نخواهد بود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که در سال ۹۵، نرخ بیکاری در استان ۱۴.۶ درصد و در کشور ۱۲.۴ درصد بوده است و آماری جز این آمار دقیق و قابل اطمینان نیست.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری فصلی نمی‌تواند مبنای کار قرار گیرد، تصریح کرد: باید متوسط نرخ بیکاری به صورت سالانه در نظر گرفته شود.

زرگرپور اضافه کرد: مدیریت استان تلاش نمود که نرخ بیکاری را به متوسط کشوری نزدیک نماید و در این راستا از ابعاد مختلف موضوع و راهکارها بررسی شده و راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدتی برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است.

وی بیکاری را یک چالش اصلی خواند و افزود: بهبود شرایط کسب و کار به‌عنوان یکی از مباحث شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اشتغال و تولید مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و دولت است، عنوان کرد: این موضوع برای مدیریت استان تعیین کننده و اساسی است و باید در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری و صنعت با برنامه‌های معینی حرکت کنیم تا به هدف مورد نظر خود دست یابیم.

وی اصفهان را یک شهر صنعتی و اقتصادی خواند و گفت: ورود مهاجرین برای اشتغال به این استان بیشتر است و نرخ بیکاری نیز از متوسط کشور بالاتر رفته است و به همین دلیل باید بیشتر به این موضوع پرداخته شود.

زرگرپور بر حفظ اشتغال موجود و سپس ایجاد اشتغال جدید تأکید کرد و یادآور شد: در درجه اول باید فرصت‌های شغلی موجود حفظ شود و سپس با بسته‌های حمایتی و برنامه‌های مختلف اشتغال جدید ایجاد نماییم.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت بانوان در کسب و کار به سرعت بالا رفته است، افزود: در سال ۹۵، ۶۰ درصد از فرصت‌های اشتغال جدید را بانوان به خود اختصاص داده‌اند.

استاندار اصفهان استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و خارجی و فعال کردن طرح‌های بزرگ عمرانی را از راهکارهای حل مشکل بیکاری برشمرد و ادامه داد: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید بر اساس مأموریت ذاتی خود، ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری را در اولویت اول خود قرار دهند تا در سال جاری شاهد یکسان شدن نرخ بیکاری استان با متوسط کشور باشیم.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها