• کدخبر: 41246
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۲۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
  • چاپ خبر

بهشت بر چه کسانی واجب است؟

آیت الله مجتهدی تهرانی (ره)با ذکر حدیثی از رسول خدا (ص) به اوصاف بهشتیان می پردازد.

به گزارش آرمان زنان، رسول خدا (ص)می فرماید:هرکسی کار زشت و شهوتی برای او پیش آید و او از ترس خدا از او دوری گزیند خداوند آتش را بر او حرام می کند و او را از ترس بزرگ ایمن می دارد و به وعده ای که در کتاب خود به او داده عمل خواهد کرد.آنجا که فرموده است کسی که از مقام پروردگارش بترسد دو بهشت دارد.

آیت الله مجتهدی تهرانی (ره)در شرح این حدیث می گوید:نقل شده است که روزی زنی عاشق جوانی زیبا چهره که شاگرد مغازه بزازی بود می شود و برای رسیدن به وصالش عمدا پارچه های زیادی می خرد و سپس به صاحب مغازه می گوید.آقا پول من کم آمده است.این شاگرد را بفرستید تا پول را بدهم.

ایشان در ادامه این داستان می گوید:صاحب مغازه به شاگردش دستور میدهد که با این زن برود وقتی که هردو وارد خانه شدند زن در خانه را قفل و به او پیشنهاد گناه کرد.جوان در ابتدا مخالفت کرد.ولی وقتی فهمید که تمامی درها بسته شده و زن با نقشه قبلی این طرح را کشیده لذا گفت عیبی ندارد.فقط اجازه بدهید به توالت برود.زن اجازه داد.

ایشان در ادامه می گوید:جوان در توالت نجاست را بر صورت خود مالید و همین که بیرون آمد و زن او را با این وضعیت دید دست از سر جوان برداشت.از این جریان به بعد هرکس او را می دید بوی خوشی به مشامش می رسید./ جهان

درج دیدگاه

تازه ها