• کدخبر: 39599
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۲۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
  • چاپ خبر
مسئول کارگاه خیاطی موسسه خیریه صدیقین اصفهان:

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، مهمترین هدف موسسه خیریه صدیقین است

مسئول کارگاه خیاطی موسسه خیریه صدیقین اصفهان گفت: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، مهمترین هدف موسسه خیریه صدیقین است.

نسرین بنیانیان در گفت و گو با خبرنگار آرمان زنان با بیان این مطلب افزود: برگزاری نمایشگاه های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به خودباوری آنها کمک می کند.

وی ادامه داد: هسته اصلی موسسه خیریه صدیقین، کارگاه خیاطی است که در دو بخش دوخت لباس کار و کالای خواب فعالیت می کنند.

مسئول کارگاه خیاطی موسسه خیریه صدیقین اصفهان تصریح کرد: «آتک» به معنی آموزش، تجربه، توانمندی و کار شعار ماست؛ هر فردی که وارد این خیریه می شود در ابتدا آموزش های حرفه ای، مهارت های زندگی و مذهبی را می آموزد تا به تجربه، توانمندی و خودباوری برسد.

بنیانیان خاطر نشان کرد: فعالیت های هر فرد روزانه یادداشت می شود و آنها ماهانه حقوق دریافت می کند؛ علاوه بر آن در چهار نوبت سبد ارزاق بین آنها توزیع می شود؛ همچنین تاسیس یک قرض الحسنه برای پرداخت وام بدون بهره یا بدون ضامنی تا سقف ۵ میلیون تومان از دیگر اقدامات این خیریه است.

وی ادامه داد: برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی، مشاوره های فردی و گروهی، کانون مادران و مهارت های زندگی از دیگر برنامه هاست.

* ۱۲۰ خانوار تحت حمایت خیریه صدیقین اصفهان

مسئول کارگاه خیاطی موسسه خیریه صدیقین اصفهان گفت: ۳۵ نفر در کارگاه خیاطی و ۱۰ نفر در کلاس آشپزی مشغول فعالیت هستند و بالغ بر ۱۲۰ خانوار تحت حمایت خیریه صدیقین هستند.

بنیانیان از توانمندسازی ۱۰ خانوار تحت پوشش خیریه خبر داد و گفت: این تعداد به صورت مستقل در خانه کار می کنند؛ آنها باید بتوانند با امنیت خاطر کار کنند و محصولاتشان را به بازار عرضه کنند؛ مسئولان خیریه بیشترین امکانات را برای مددجویان فراهم می کنند اما برگزاری نمایشگاه ها و اردوهایی با همکاری شهرداری انجام می شود.

وی بیان کرد: شهرداری دو مکان برای خیریه در نظر گرفته است که یکی از آنها راه اندازی شده و دیگری در حال راه اندازی است؛ هدف خیریه صدیقین این است که وقتی یک فرزند از داشتن پدر و سرپرست خوب بی بهره است ما داشتن مادر را از او دریغ نکنیم بنابراین ساعت کاری زنان را طوری تنظیم کرده ایم که آنها بتوانند ساعاتی را در کنار فرزندانشان باشند.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها