• کدخبر: 39588
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۴ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
  • چاپ خبر
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

طرح «تاب‌آوری اجتماعی» نسخه اجتماعی «اقتصاد مقاومتی» است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه طرح «تاب‌آوری اجتماعی» در سال ۹۵ به صورت ملی اجرا شد، گفت: طرح «تاب‌آوری اجتماعی» نسخه اجتماعی «اقتصاد مقاومتی» است.

به گزارش آرمان زنان از پویا؛ شهیندخت مولاوردی پیش از ظهر امروز در سی و دومین همایش انجمن مددکاران اجتماعی با موضوع «مدارای اجتماعی» درباره طرح «تاب‌آوری اجتماعی» اظهار کرد: طرح «تاب‌آوری اجتماعی» نسخه اجتماعی «اقتصاد مقاومتی» است.

وی افزود: همانطور که ما اقتصادی نیاز داریم که در برابر آسیبهای بیرونی و درونی مقاوم باشد از نظر اجتماعی هم نیاز داریم که در برابر آسیبهای اجتماعی و حوادث تمام خانواده را تاب‌آور کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه طرح «تاب‌آوری اجتماعی» در سال ۹۵ به صورت ملی اجرا شد، تصریح کرد: ما این طرح را بعد از مدتها بررسی، به اجرا گذاشتیم و در استانها استقبال خوبی از آن شد.

«تاب‌آوری اجتماعی» تمرینی برای «برنامه‌ریزی مشارکتی»

مولاوردی تاکید کرد: تاب‌آوری اجتماعی برای تمام اعضای خانواده مهم بوده و با هدف کاهش آسیبهای اجتماعی به کار گرفته شده است؛ با اجرای این طرح، تمرین برنامه‌ریزی مشارکتی را انجام می‌دهیم که رویکرد دولت یازدهم هم از ابتدا این بوده که بتوانیم مردم را در برنامه‌های دولت شریک کنیم.

وی درباره ضرورت مدارای اجتماعی در جامعه گفت: امروزه در جامعه نیاز به مدارا بیشتر از هر زمان دیگری حس می‌شود و مورد سفارش دین مبین اسلام هم بوده است؛ همانطور که امام علی (ع) در تعریف این فضیلت اخلاقی می‌فرماید مدارا کردن سرچشمه عقلانیت است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان وخانواده افزود: انسان موجودی اجتماعی است و زندگی در کنار دیگر انسانها از نیازهای ذاتی او بوده و تفاوتها و اختلافات زبانی، قومی، مذهبی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی همیشه تهدید این نیاز اساسی بشر به شمار می‌رود؛ در طول تاریخ انسانها به گونه‌های متفاوت با این تفاوتها برخورد کردند که جنگهای مذهبی و قومی نمونه‌ای از برخورد بد با این تفاوتها به شمار می‌رود.

مولاوردی یادآور شد: تنها راه اجتناب از آسیبهای اجتماعی گسترش مدارای اجتماعی در جوامع مختلف است.

وی با اشاره به ثمرات مدارا در جامعه تاکید کرد: معاونت امور زنان ریاست جمهوری با بررسی تحلیلهای انجام شده در زمینه آسیبهای اجتماعی، پرداختن به رویکرد پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار داده است و با رویکرد اجتماع‌محور درصدد یاری گرفتن از مردم برای حل مشکلات اجتماعی است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده درباره مدارای سیاسی اذعان داشت: به نظر می‌رسد در آستانه تصمیم مهم یعنی انتخابات متاسفانه کشور از نظر مدارای سیاسی وضعیت مناسبی ندارد و امیدواریم توانایی‌های مشارکت، گفت‌وگو و تفاهم به گونه‌ای که تفاوتهای یکدیگر را بپذیریم، اصلاح شود.

انتهای پیام/تسنیم

درج دیدگاه

تازه ها