• کدخبر: 39571
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۵۲ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
  • چاپ خبر
بررسی حضور زنان در صحنه رقابت های انتخاباتی؛

حضور زنان در شوراهای مشورتی نباید دکوری باشد/ اشتغال آقایان موجب آسایش زنان است

ابوطالبی گفت: زنان منتخب اگر تلاش کنند بدون بغض و جنسیت گرایی معضلاتی نظیر بیکاری آقایان را حل کنند در حقیقت به قشر بانوان کمک کرده اند چرا که اشتغال آقایان موجبات آسایش خود زنان را فراهم خواهد کرد.

فریبا ابوطالبی امروز در گفتگو با خبرنگار آرمان زنان در خصوص مسئله حضور بانوان در صحنه رقابت های انتخاباتی به ویژه برای شوراهای شهر، اظهار کرد: جامعه هم از زن و هم از مرد تشکیل شده و لذا در جایگاه های مشورتی لازم است نقطه نظرات بانوان به عنوان نیمی از جامعه نیز شنیده شود.

* حضور زنان در شوراهای مشورتی نباید دکوری باشد

وی با تاکید بر اینکه تساوی جنسیتی مورد تایید اسلام نبوده و لازم است عدالت جنسیتی در جامعه حکم فرما باشد، افزود: متاسفانه برخی مسئولان با وجود شعارهای تساوی زن و مرد که سر می دهند هنوز نتوانسته اند دردی از زنان درمان کنند در حالی که باید در جامعه به حقوق زنان احترام گذاشته شود و به زنان بر اساس توانایی های آن ها امتیاز داده شود.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: حضور زنان در اداره شهر نیز لازم است، چرا که پیگیری ها و خدمات زنان منتخب در شوراها می توانند برای کل جامعه زنان مفید واقع شود و مسلما حضور قائده مند زنان بر اساس نیاز کل جامعه زنان لازم است اما باید توجه کرد که این حضور نباید به صورت دکوری باشد.

وی با بیان اینکه حضور نمایشی زنان در صحنه انتخابات و در شوراها و مسئولیت ها ظلم به کل جامعه بانوان است، گفت: متاسفانه دیدگاه برخی از سیاسیون این است که شعار تساوی حقوق زن و مرد سر دهند و خانم ها را نیز به لیست های انتخاباتی خود اضافه کنند تا بتوانند آرای مردم را به دست آوردند اما پس از انتخابات در عمل هیچ استفاده ای از حضور زنان نمی کنند و در حقیقت این حضور دکوری و توهین به خانم ها است.

* مردم به افراد خبره در امور رای دهند

ابوطالبی با تاکید بر اینکه لازم است مردم به افرادی رای دهند که خبره در امور باشند و در این بین تفاوتی بین خانم ها و آقایان نیست، بیان کرد: گاه دیده شده مردم به دلیل عدم شناخت کاندیداها به بازیگران و یا ورزشکارانی رای می دهند که هیچ آشنایی با قانونگذاری ندارند و تنها به دلیل اینکه این افراد چهره های مشهوری هستند به آن ها رای می دهند که کار اشتباهی است اما اگر این چهره های سرشناس سواد و دانش کافی برای رفع امور را داشته باشند نیز رای دادن به آن ها مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه تاکنون حضور زنان در شوراها یا مجلس نتوانسته دردی را از این قشر درمان کند، ابراز کرد: متاسفانه دیدگاه حاکم بر جامعه ما فمینیستی به معنای تساوی حقوق زن و مرد شده و تا این دیدگاه در جامعه باشد و از بانوان به عنوان دکور در شوراهای مشورتی استفاده شود، نه تنها دردی از جامعه زنان درمان نمی شود که به شان و منزلت آنان نیز آسیب وارد خواهد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: توصیه می شود زنانی وارد صحنه انتخابات شوند که شایستگی لازم برای رفع مشکلات مردم را در خود ببیند و حضور آن ها از سر هوای نفس نباشد چرا که فردای قیامت باید پاسخگو باشند.

* اشتغال آقایان موجبات آسایش زنان را فراهم خواهد کرد

وی اذعان کرد: اگر خانم ها جنسیت گرا نبوده و فقط به فکر این نباشند که بخواهند برای زنان شغل ایجاد کنند و به جای آن به مشکلات واقعی جامعه که خانواده ها با آن درگیر هستند، بپردازند؛ بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی جامعه که خانواده ها را درگیر کرده است، حل خواهد شد.

ابوطالبی خاطر نشان کرد: زنان منتخب اگر تلاش کنند بدون بغض و جنسیت گرایی معضلاتی نظیر بیکاری آقایان را حل کنند در حقیقت به قشر بانوان کمک کرده اند چرا که اشتغال آقایان موجبات آسایش خود زنان را فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها