• کدخبر: 39109
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۴۸ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۳۰
  • چاپ خبر

اولین کنفرانس وحدت زنان مسلمان در ساحل عاج برگزار شد

اولین کنفرانس وحدت زنان مسلمان همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و با همکاری اتحادیه جهانی زنان مسلمان وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در ساحل عاج برگزار شد.

به گزارش آرمان زنان، از ساحل عاج این مراسم که روز یکشنبه با ابتکار مجمع اعلای اهل بیت ساحل عاج در شهر ابیجان (پایتخت) با حضور بیش از ١۵٠٠ تن از زنان و مردان شیعه، سنی و محب اهل بیت(ع) برگزار شد، منصور شکیب مهر سفیر ایران و کارکنان سفارت، رئیس جمعیت فرانکوفونی موسسه الغدیر، امامان و ائمه جماعات حضور داشتند.
در این مراسم، سخنرانان به تبیین مباحثی همچون زندگی و سیره حضرت زهرا(س)، نقش و جایگاه ایشان در اسلام، وحدت میان مسلمین و حقوق زن در اسلام پرداختند.
شیخ امره سانگاره رئیس مجمع اعلای اهل بیت ساحل عاج در سخنانی به تاثیر الگوی زندگانی حضرت فاطمه (س) در شکل گیری شخصیت زن به عنوان سنگ بنای خانواده و جامعه اسلامی اشاره و آن را عامل وحدت و اتحاد مسلمین خواند.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین ملک احمدی مدیر جامعه المصطفی نیز با ذکر احادیث نبی مکرم اسلام (ص)، امام علی (ع) و منابع اهل سنت پیرامون شخصیت حضرت زهرا (س) از اتحادیه جهانی زنان مسلمان و مجمع اعلای اهل بیت ساحل عاج به دلیل برگزاری این همایش وحدت آفرین تقدیر و تشکر کرد.
در این مراسم گروه های مختلف فرهنگی به اجرای برنامه های متنوع شعر، سرود و تئاتر با محوریت حضرت فاطمه زهرا (س) و جایگاه زن در اسلام پرداختند.
در پایان جوایزی به زنان نخبه ساحل عاج اهداء شد.
ایرنا

درج دیدگاه

تازه ها