• کدخبر: 39072
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۲۷
  • چاپ خبر

زنان زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه همه زنان مسلمان باید به وجود حضرت فاطمه (س) افتخار کنند و منش و رفتار ایشان را الگوی خود در زندگی قرار دهند، اضافه کرد: زنان باید نسبت به میزان درآمد همسرانشان برای زندگی برنامه ریزی کنند و وضعیت خود را با زندگی دیگران مقایسه نکنند.

به گزارش آرمان زنان، آیت‎الله سید یوسف طباطبایی‎نژاد ظهر جمعه در خطبه‎های عبادی سیاسی نماز جمعه اصفهان با اشاره به اینکه بار دیگر شکست اعتماد به آمریکا در کشور تجربه شد، اظهار داشت: در این راستا آیات قرآن، امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب نیز بارها به اعتماد نکردن به آمریکا اشاره کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بدعهدی آمریکا بار دیگر در برجام به ما ثابت شد، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در ابتدای برجام بی اعتمادی خود نسبت به آمریکا را اعلام کردند و پس از آن نیز گفتند که خودتان این موضوع را تجربه کنید.

امام جمعه اصفهان به آیات قرآن در خصوص چرایی عدم اعتماد به کفار اشاره کرد و بیان داشت: پروردگار در قرآن می‌فرماید هرگز کفار خوبی ما را نمی‎خواهند و اگر روی خوش از خود می‌‎دهند تنها به دلیل منافع خودشان است و هر روز هم بهانه می‎گیرند.

وی به کشتارهای جهانی که از سوی مستکبران در جهان اتفاق می‌افتد اشاره کرد و گفت: این در حالی است که سران این کشورها معتقدند ایران حقوق بشر را رعایت نمی‌کند و از این باورها می توان دریافت که امثال صهیونیست و آمریکا خیر کشور ایران را نمی‌خواهند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در ادامه با اشاره به فراسیدن ایام نوروز ضمن اعلام اینکه هر روزی که در آن از فرمان خداوند سرپیچی نشود عید است، تصریح کرد: از این رو باید در آغاز کار در کنار دعای خیر برای همه مسلمانان نسبت به کمک به آنها نیز در حد و توان خود اقدام کنیم.

وی ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) و روز مادر ابراز داشت: امیدواریم به یمن این روز مبارک که با آغاز سال نو همراه است برای مسلمانان پر از برکت باشد و همه مسلمانان جهان از دام مستکبران رهایی یابند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه همه زنان مسلمان باید به وجود حضرت فاطمه (س) افتخار کنند و منش و رفتار ایشان را الگوی خود در زندگی قرار دهند، اضافه کرد: مردان مسلمان نیز باید حضرت علی (ع) را الگوی خود قرار دهند و با زنان خود همواره با مهربانی رفتار کنند و با آنها با رفتار زورگویانه نداشته باشند.

وی اضافه کرد: زنان نیز باید نسبت به میزان درآمد همسرانشان برای زندگی برنامه ریزی کنند و وضعیت خود را با زندگی دیگران مقایسه نکنند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد سال ۹۵ را سال سختی به لحاظ اقتصادی برای کشور عنوان کرد و افزود: مسئولان باید به فکر مستمندان و مستضعفان باشند و به گونه‌ای رفتار کنند که مردم شاهد ارتقای زندگی خود باشند و گذشته ها را جبران کنند.

مهر

درج دیدگاه

تازه ها