• کدخبر: 39020
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۳۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  • چاپ خبر
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

در اسلام زن و مرد بر یکدیگر برتری ندارند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: نقش زنان در حکومت، ولایت مداری و امر به معروف و نهی از منکر از نشانه های اهمیت اسلام به نقش زنان در اجتماع است.

به گزارش آرمان زنان، رضوان حکیم زاده درسومین همایش یاس مهربانی که به مناسبت گرامی داشت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) در سالن حجاب تهران برگزارشد، افزود: تمام خطاب هایی که در قرآن آمده است علاوه به مردان به زنان نیز مربوط می شود و آنجا که خداوند می فرماید «یا ایها المومنون … و یا ایها الناس…» منظور زنان و مردان هستند.

وی افزود: قرآن کلام خداوند است. سرشار از عدالت است و در آن زنان و مردان هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند.

معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اسامی زنانی که در قرآن آمده است گفت: همواره در کنار بیشتر پیامبران الهی، زنان نیز در راستای تبلیغ آیین خداپرستی نقش ایفا می کردند و در به دوش کشیدن بار رسالت پیامبران با آنها سهیم بودند.

حکیم زاده در خصوص اشتغال زنان با تمسک به آیات قرآن تصریح کرد: پیامبر(ص) هنگام تجارت با حضرت خدیجه آشنا شدند و پس از ازدواج نیز حضرت خدیجه به کار تجارت ادامه داد بنابراین اسلام با مسئله اشتغال زنان و حضور آنان در عرصه های اجتماعی و اقتصادی موافق است.

وی با اشاره به بیعت زنان صدر اسلام با پیامبر(ص) و با استناد به آیات الهی گفت: نقش زنان در حکومت، ولایت مداری و امر به معروف و نهی از منکر از دیگر نشانه های اهمیت اسلام به نقش زنان در اجتماع است.

مهر

درج دیدگاه

تازه ها