• کدخبر: 37495
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۲ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
  • چاپ خبر
خناسان و معاندان جمهوری اسلامی در کمین؛

فرزندان هاشمی تلاش کنند نام پدرشان همواره در تراز شخصیت های انقلاب باقی بماند

فرزندان حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی نباید اجازه دهند که مراسم خاکسپاری حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی به میتینگی برای خودنمایی ضد انقلاب تبدیل شود.

فاطمه فتحی امروز در گفتگو با خبرنگار آرمان زنان، در خصوص درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ضمن تسلیت به خانواده عزادار یار دیرین امام و رهبری، اظهار کرد: کل نفس دائقه الموت یعنی هر نفسی موت را خواهد چشید؛ در گذشت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی برای ملت ایران یک ضایعه اسف بار است چرا که او مردی بود که از همان روزهایی که جرقه های اول انقلاب توسط امام خمینی(ره) زده شد؛ همراه ایشان بود و در بین یاران امام به سیاست و کیاست شناخته می‌شد.

وی با اشاره به خدمات حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی برای به ثمر نشستن نهال جمهوری اسلامی افزود: آقای هاشمی قبل از انقلاب سال ها در زندانهای رژیم ستم شاهی زندگی را گذراند و طعم شکنجه های ددمنشانه ساواک را چشیده بود و هر از گاهی از آن ایام به تلخی یاد می کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: هاشمی و بسیاری از شخصیت های دیگر به تعبیر امام از کنج زندان های شاهنشاهی و به مدد انقلاب آزادی خود را باز یافتند و بعد از انقلاب در دوره‌های مختلف جایگاه ها و مسئولیت های مختلف را تجربه کردند.

وی تصریح کرد: در این میان هاشمی شاید از معدود شخصیت هایی است که در طول ۳۸ سال پس انقلاب در مسئولیت های متعدد و متفاوت نقش آفرین بود.

فتحی اضافه کرد: از نمایندگی مجلس تا منصوب شدن به فرماندهی کل قوا از طرف امام، ریاست مجلس، عضویت در مجلس خبرگان تا سطح ریاست، هشت سال در مقام ریاست جمهوری و بعد از آن قریب به ۱۸ سال ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام نشان می دهد که تاریخ انقلاب و تاریخ جمهوری اسلامی از ابتدا تا حال را نمی توان بدون هاشمی در نظر گرفت.

* فرزندان حجت الاسلام هاشمی اجازه ندهند مراسم خاکسپاری پدرشان به میتینگ خودنمایی ضدانقلاب تبدیل شود

وی با بیان اینکه هاشمی از موثرین انقلاب و جمهوری اسلامی بود، گفت: با همه این تفاسیر آنچه اهمیت دارد این است که توجه داشته باشیم تحریف و مصادره شخصیت ها توسط اطرافیان و شاگردان و حتی دشمنان در تاریخ امری مسبوق به سابقه است.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: خناسانی بودند که هدفشان جدا کردن هاشمی از انقلاب و مقام معظم رهبری بود لذا خانواده، برادران و به ویژه فرزند ارشد وی مهندس محسن هاشمی که سرد و گرم چشیده روزگار است نباید اجازه دهد که مراسم خاکسپاری حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی به میتینگی برای خودنمایی ضد انقلاب تبدیل شود.

وی تاکید کرد: پس از مراسم خاکسپاری همه فرزندان و نوادگان آقای هاشمی به ویژه فائزه و مهدی لازم است با تدبیری صحیح و رفتاری درست آبروی پدر را خریده و تلاش کنند تا نام پدرشان همواره در تراز شخصیت های انقلاب باقی بماند و به نفع معاندان و ضد انقلاب مصادره نشود چرا که معاندان، بهائیان و ضد انقلاب همواره در تلاش بوده و هستند تا از عناصر اصلی انقلاب بهره برداری سیاسی کرده و از این راه عوام فریبی کنند.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها