• کدخبر: 37457
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۳۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
  • چاپ خبر
مدیرعامل ستاد دیه کشور خبر داد:

۴۴ زندانی زن جرائم غیرعمد در آستانه آزادی

اعضای هیات مدیره ستاددیه ‌کشور با ابلاغ مصوبه‌ای ضمن تخصیص منابع لازم، مقدمات آزادی ۴۴ نفر از نسوان زندانی تحت‌حمایت ستاددیه را فراهم‌کردند.

به گزارش آرمان زنان به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، اعضای هیات مدیره ستاددیه ‌کشور با ابلاغ مصوبه‌ای ضمن تخصیص منابع لازم، مقدمات آزادی ۴۴ نفر از نسوان زندانی تحت‌حمایت ستاددیه را فراهم‌کردند.

مدیرعامل ستاددیه کشور در سیصد و نود و ششمین جلسه هیات مدیره ستاددیه کشور پیرامون فعالیت‌های اخیر این ستاد مردمی در رساندن آمار آزادی محکومان واجد شرایط به صد هزار زندانی گفت: در طول بیست و هفت سال فعالیت این مجموعه با بهره‌مندی از حمایت‌های معنوی و مادی خیرین خداجوی کشور تا ابتدای دی ماه سال‌جاری در مجموع ۴۵۵۷۱ محکوم مربوط به دیات و تعداد ۵۷۴۳۱ زندانی مالی ناشی از جرایم غیرکلاهبرداری از بند زندان رهایی یافته‌اند که این خدمت‌رسانی جز با همیاری مردم نوعدوست و مسئولین خدوم میسر نشده است.

سیداسدالله جولایی با اشاره به تلاش ستاددیه در آزادی زندانیان اولویت‌دار اظهار کرد: در آخرین فصل سال در صدد هستیم ۲۷ نفر از مددجویان زن متاهل را با استفاده از محل (پنج درصد از ۲ درصد) جوایز قرض‌الحسنه بانک ملی و تعداد ۱۷ محبوس مجرد زندان‌های رشت، تهران و قزوین را نیز از اعتبارات ستاددیه کشور از بند حبس رهایی بخشیم که بیشترین تمرکز نمایندگی‌های مرتبط تا آخر دی ماه بر این موضوع متمرکز خواهد بود تا با اتمام فرآیند آزادی یک زندانی حتی یک روز به تاخیر نیافتد.

وی مبلغ کل بدهی این دسته از محکومان غیرعمد را ۱۳ میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در روند استخلاص این مددجویان با همکاری هنرمندان، ورزشکان و چهره‌های مردمی هر استان خوشبختانه تا میزان ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از سوی طلبکاران گذشت رضایتمندانه اخذ شده است.

مدیرعامل ستاددیه کشور نوع محکومیت تمامی این ۴۴ زندانی را بدهی‌های ناشی از چک (صدور و ضمانت) مطرح کرد و گفت: به جز ۳ مددجو تمامی این زندانیان ورودی سال ۹۵ هستند که با آزادی این افراد، آمار نسوان دربند جرایم غیرعمد به کمتر از موجودی فعلی خواهد رسید.

گفتنی است این نشست با حضور سید مرتضی بختیاری رییس هیات امناء، سید علاء میرمحمدصادقی رئیس هیأت‌مدیره، علی‌اکبر یساقی نایب‌رییس هیات‌ مدیره، اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان‌ها، محمدرضا اعتمادیان خزانه دار و اسدالله کربلایی‌قدیر عضو علی‌البدل هیأت مدیره در محل دفتر قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی برگزارشد.

درج دیدگاه

تازه ها