• کدخبر: 36879
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
  • چاپ خبر
یادداشت؛

سانسور خبری «جِر زنی» دولت در رسانه‌های اصلاح‌طلب؛ این‌بار در انتخاباتی زنانه

شاید اگر این موضوع نیز به یکی از سوژه‌های جریان رسانه‌ای اصلاح‌طلبان تبدیل‌شده بود این‌گونه حق به‌حق دار نمی‌رسید؛ اما جریانی که مدعی آزادی و قانون است، جرزنی و دبه درآوردن دولت را به‌کلی سانسور کرد و ندید و شاید هم ترجیح داد که نبیند؛ این است جریان آزاد اطلاعاتی که غرب‌گرایان در ایران مدعی آن هستند.

پایگاه تحلیلی خبری آرمان زنان – مرضیه شاهسنایی/ روزهای پایانی شهریور در سکوت رسانه‌ای اصلاح‌طلبان انتخاباتی برگزار و فردی انتخاب شد، اما چون گزینه موردنظر عده‌ای رأی نیاورد رئیس‌جمهور دبه درآور‌د و انتخابات باطل شد.

داستان به همین سادگی بود. آب از آب تکان نخورد هیچ روزنامه‌ای از طیف روزنامه‌های غوغا سالار اصلاح‌طلب واکنشی نشان نداد؛ و من مانده‌ام اگر چنین اتفاقی در دولت احمدی‌نژاد می‌افتاد شخصیت‌ها، روزنامه‌ها، سایت‌ها و در کل جریان اصلاح‌طلب چه بلوایی بر پا می‌کردند! احتمالاً مسئله ملی دوِ ماه اخیر از دید این جریان همین قضیه بود!

در سکوتی عجیب نتایج قانونی انتخابات شورای فرهنگ اجتماعی زنان که از زیرمجموعه‌های شورای انقلاب فرهنگی است توسط رئیس‌جمهور که خود را مجری قانون اساسی می‌داند باطل شد؛ البته هنگام برگزاری انتخابات و وقتی گزینه موردنظر خانم ملاوردی رای نیاورده بود، وی در همان جلسه تهدید کرد که رئیس‌جمهور نتیجه این انتخابات را نخواهند پذیرفت!

در مرحله اول انتخابات اشرف بروجردی گزینه دولت با وجود آنکه در جلسه غایب بود و به سفارش ملاوردی نامش به‌ عنوان کاندیدا مطرح‌ شده بود، فقط توانسته بود ۲ رأی کسب کند. در سوابق او رد صلاحیت در انتخابات مجلس ششم و دهم ثبت‌شده است، وی تنها یک هفته قبل از انتخابات به عضویت این شورا منصوب‌ شده و در زمان برگزاری انتخابات هنوز مراحل اداری عضویت وی در شورا طی نشده بود اما با این‌حال به‌عنوان کاندیدا معرفی‌شده بود!

در نزدیک سه ماه فرصت بعد از جرزنی دولت در انتخابات، اشرف بروجردی که اقبالی برای انتخاب شدن نداشت کنار گذاشته شد و پروین داداندیش به‌عنوان گزینه دولت مطرح گشت که خود همین موضوع یعنی جایگزین کردن فردی دیگر به‌عنوان کاندیدای دولت به‌جای کاندیدای قبلی ثابت می‌کند که انتخابات اول هیچ مشکلی نداشته است و فقط دولت دبه درآورده و از پذیرش آن سرباز زده است.

* اما بد نیست بدانیم پروین داداندیش چه کسی است:

داداندیش همسر دکتر واعظی وزیر ارتباطات، معاونت امور زنان ستاد انتخاباتی حسن روحانی و مشاور امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را عهده‌دار بوده و بسیاری از صحبت‌ها و طرح‌های او نشان از نفوذ افکار فمینیستی در او دارد.

وی معتقد است کاهش ساعت کار زنان (به‌منظور رسیدگی به وظایف مادری) موجب بروز عدم جذب زنان توسط کارفرما خواهد شد. [البته وی مشخص نکرده است وقتی به خاطر کار بیرون از منزل در وظایف مادری خلل وارد می شود و سلامت روحی و روانی نسل آینده را تحت تاثیر قرار می دهد؛ چه کسی پاسخگو است؟!]

او در سال ۱۳۹۲ برنامه‌های دولت تدبیر و امید در حوزه زنان را پیگیری مسائلی از قبیل «اصلاح قوانین طلاق به نفع زنان، اصلاح اذن خروج از کشور، پیوستن به کنوانسیون‌های بین‌المللی در راستای برابری حقوق مردان و زنان، اعمال سیاست تبعیض مثبت به نفع زنان» عنوان کرده بود.

اما «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد»؛ در فاصله زمانی بین دو انتخابات اتفاقات زیادی رخ داد، از نامه دکتر کبرا خزعلی به رئیس‌جمهور و اعتراض وی به ابطال نتایج انتخابات تا بررسی سلامت انتخابات توسط هیئت نظارتی که دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی معین کرده بود، تائید صحت انتخابات توسط این هیئت و… همه در سکوت رسانه‌ای اصلاح‌طلبان رخ داد و در نهایت زور دولت و مخالفان غلبه کرد و بنابراین شد که با وجود تائید صحت انتخابات قبلی، انتخابات مجدد با حضور همه اعضا برگزار شود و این‌چنین شد.

بعدازظهر ۲۰ آذر ۱۳۹۵ انتخابات شورای فرهنگی اجتماعی زنان بار دیگر برگزار شد و طی نتایج به‌دست‌آمده از آراء اعضا، دکتر زهرا آیت‌اللهی، رئیس گروه مطالعات زنان و خانواده پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی ۱۶ رأی، زهرا راستی، نماینده حوزه‌های علمیه قم در شورای فرهنگی زنان ۱۶ رأی، پروین داداندیش، معاون امور زنان ستاد انتخاباتی حسن روحانی و مشاور امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین همسر دکتر واعظی وزیر ارتباطات ۸ رأی و زهرا پیشگاهی فرد، استاد دانشگاه و نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی نیز ۸ رأی کسب کردند. به‌ این‌ ترتیب زهرا آیت‌اللهی ریاست این شورای مهم را برای یک دوره انتخاباتی به دست گرفت.

در انتخاباتی که ۲۷ شهریورماه امسال برگزار شده بود نیز دکتر زهرا آیت‌اللهی با ۱۳ رأی بالاترین آراء را به خود اختصاص داد و زهرا راستی نماینده حوزه‌های علمیه قم در شورای فرهنگی زنان نیز ۱۲ رأی و اشرف بروجردی گزینه پرحاشیه دولت ۲ رأی کسب کرده بودند.

شاید اگر این موضوع نیز به یکی از سوژه‌های جریان رسانه‌ای اصلاح‌طلبان تبدیل‌شده بود این‌گونه حق به‌حق دار نمی‌رسید؛ اما جریانی که مدعی آزادی و قانون است، جرزنی و دبه درآوردن دولت را به‌کلی سانسور کرد و ندید و شاید هم ترجیح داد که نبیند؛ این است جریان آزاد اطلاعاتی که غرب‌گرایان در ایران مدعی آن هستند.

در این میان خویشتن داری، نجابت و درایت شورای فرهنگی اجتماعی زنان به ریاست دکتر خزعلی نیز ستودنی است چرا که با حفظ آرامش هم در برابر حقی که نادیده گرفته شد اعتراض کردند؛ هم اعتراض شان با جنجال و غوغا سالاری که چند سالی است در جامعه رواج دارد؛ همراه نشد و هم این اعتراض در چارچوب قانون پیگیری شد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها