• کدخبر: 36755
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۹/۱۹
  • چاپ خبر
دختر شیخ زکزاکی:

پدرم همواره می گفت هرچه داریم از شخصیت امام خمینی (ره) است

دختر رهبر شیعیان نیجریه گفت: پدرم بارها و بارها به ما گفته است که هرچه داریم از برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت های شخص امام خمینی (ره) است.

به گزارش آرمان زنان، زکیه زکزاکی دختر شیخ مجاهد ابراهیم زکزاکی در گفتگوی اختصاصی با مرآت با بیان اینکه بیش از ۱۰ میلیون شیعه در کشور نیجریه زندگی می کنند اظهار کرد: شیعیان این کشور در حال حاضر تحت فشار نیروهای دولتی و سایر گروه های تندرو قرار دارند و برای برگزاری مراسم دینی خود در محدودیت هستند.

زکزاکی با یادآوری حمله ناجوانمردانه نیروهای دولتی نیجریه به مراسم روز قدس سال ۲۰۱۴ گفت: متاسفانه در آن روز تلخ ۳ پسر شیخ زکزاکی به نام های محمد، حمید و احمد به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: این حملات در سالهای اخیر و در مناسبت های مختلف شیعیان نظیر عاشورا، اربعین و… نیز بارها و بارها تکرار شده است.

دختر شیخ زکزاکی به حمله سال گذشته نیروهای امنیتی نیجریه به حسینیه بقیه الله شهر زاریا در نیجریه اشاره کرد و افزود: در روز شهادت امام رضا (ع) این حسینیه را محاصره کردند و جمع زیادی را به شهادت رساندند، سپس برای دستگیری پدرم به خانه ما حمله کردند و وقتی با مقاومت شیعیان مواجه شدند به منزل یورش بردند که در این اتفاق سه برادر دیگرم به نام های علی حیدر، حمد و حُمید و حدود هزار نفر دیگر به شهادت رسیدند و پدرم نیز به شدت مجروح شد و یک چشم خود را دست داد.

زکزاکی با انتقاد از نحوه برخورد نیروهای امنیتی نیجریه با پدر و مادرش گفت: مادرم نیز که در آن حمله تیر خورده بود هم اکنون از وضعیت درمانی مناسبی برخوردار نیست و اجازه مداوای وی توسط پزشکانی به جز پزشکان مخصوص دولتی داده نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه عوامل دولتی نیجریه از گرایش مردم این کشور به تشیع به شدت واهمه دارد تصریح کرد: قطعا این حملات با پشتیبانی آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود صورت می گیرد چرا که بارها از نفوذ شیعیان در نیجریه ابراز نگرانی کرده اند لذا برای محدود کردن شیعیان در این کشور به دولت فشار می آورند.

فرزند رهبر شیعیان نیجریه خاطرنشان کرد: تعدادی از وکلای نزدیک به دولت نیجریه نیز اخیرا به دولت آمریکا نامه ای نوشته اند که در آن از مقامات آمریکایی خواسته اند شیعیان نیجریه را در لیست گروه های تروریستی قرار دهند که در صورتی که نسبت به این اقدام اعتراض صورت نگیرد فشارها بر شیعیان نیجریه تشدید خواهد شد.

زکزاکی در خصوص شخصیت شیخ زکزاکی نیز گفت: وی انسان بسیار منظم و دقیقی است که از همین جا می توانم به شما بگویم در چه ساعتی مشغول انجام چه کاری است.

وی با بیان اینکه پدرش هرشب ساعت ۲ برای مناجات و نماز شب بیدار می شود اظهار کرد: او دوشنبه و پنج شنبه ها را در هر شرایطی که باشد روزه می گیرد.

دختر شیخ زکزاکی به شباهت رفتاری پدرش و شخصیت امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: آنطور که در مورد شخصیت امام خمینی (ره) شنیده ام ایشان نیز انسان دقیق و منظم و اهل شب زنده داری بوده اند.

زکزاکی ادامه داد: پدرم بارها و بارها به ما گفته است که هرچه داریم از برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت های شخص امام خمینی (ره) است و امروز هم آیت الله خامنه ای همان راه را می روند.

وی در خصوص شرایط جسمی پدرش پس از مجروح شدن نیز گفت: در حال حاضر یکی از چشمان پدرم به طور کلی از دست رفته ، بینایی چشم دیگر او نیز بسیار ضعیف است و دستش نیز فلج شده است.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

تازه ها