• کدخبر: 36736
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۰۷ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
  • چاپ خبر
مسئول مهدهای مساجد استان اصفهان خبر داد:

برگزاری آخرین دوره آموزشی مربیان مهدهای مساجد استان در سال جاری/ استقبال روزافزون خانواده‌ها از مهدهای قرآنی

مسئول مهدهای مساجد بسیج جامعه زنان استان اصفهان گفت: دوره بازآموزی مربیان مهدهای مساجد سراسر استان اصفهان به همت بسیج جامع زنان استان اصفهان فردا پنجشنبه با حضور ۱۲۰ نفر از مربیان مهدهای قرآنی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار آرمان زنان، امروزه توجه به مهدکودک ها به عنوان خانه دوم فرزندان بسیاری از مادران اهمیت زیادی پیدا کرده است. در اخبار، مجلات و … تبلیغات سوئی از برخی مهدهای کودک دیده یا شنیده می شود که با روح تعالیم تربیت دینی و فرهنگی ایرانیان سازگار نیست. خبرهایی از رقص و اشاعه بی بند و باری و … در بین خردسالان در گوشه و کنار شهرهای بزرگ شنیده می شود که مایه شرمساری است.

اما در کنار این معدود مهدهای کودک نا مطمئن که تحت نظر افراد با تفکر غربی اداره می شوند، مهدهای مساجد و مهد قرآن هایی ایجاد شده و جای خود را در بین بسیاری از خانواده ها باز کرده اند تا مادران و پدران با خیالی راحت دلبندان خود را برای رشد فکری، عقیدتی و علمی به آن ها بسپارند.

* برگزاری آخرین دوره آموزشی مربیان مهدهای مساجد اصفهان در سال جاری

آمنه صدیق، مسئول مهدهای مساجد بسیج جامعه زنان استان اصفهان امروز در گفتگو با خبرنگار ما، به برگزاری آخرین دوره تربیت مربیان مهدهای مساجد استان اصفهان در سال جاری اشاره و اظهار کرد: دوره بازآموزی مربیان مهدهای مساجد سراسر استان اصفهان به همت بسیج جامع زنان استان اصفهان فردا پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۶:۳۰ در محل سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با حضور ۱۲۰ نفر از مربیان خِبره مهدهای قرآن برگزار می شود.

وی افزود: این دوره ها در سال جاری به صورت کارگاهی برگزار می شود که دو دوره آن در خرداد و شهریور ماه برگزار شده و دو دوره باقی مانده آن نیز فردا به صورت فشرده برگزار خواهد شد و پس از اتمام دوره از کل چهار دوره برگزار شده در سال جاری آزمونی به عمل آمده و در نهایت به مربیان گواهی داده می شود.

مسئول مهدهای مساجد استان اصفهان بیان کرد: در دوره فردا قرار است مباحثی در رابطه با روانشناسی کودک در مفاهیم دینی توسط استاد موسوی، چگونگی بیان احادیث و آیات و احکام نونهالان با حضور حجت الاسلام خوش قامت پیرامون عدم تمرکز و مهارت های ارتباطی و همچنین آموزش ساخت کاردستی با بازیافت به مربیان آموزش داده شود.

* ۵۰۰ مهد مساجد در پایگاه های بسیج سراسر کشور فعال هستند/ اعتماد روزافزون والدین به مهدهای قرآنی

صدیق در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون روند شکل گیری و امور جاری در مهدهای مساجد گفت: مهدهای مساجد به همت بسیج جامعه زنان کشور از سال ۹۰ در سراسر کشور دایر شدند و در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ مهد مساجد در پایگاه های بسیج سراسر کشور فعال هستند.

وی افزود: این مهدکودک ها ویژه کودکان چهار تا شش سال است و والدین این کودکان می توانند در کنار ثبت نام فرزندان خود در این مهدها به صورت همزمان خود نیز در حلقه های صالحین و طرح های بصیرتی در نظر گرفته شده، شرکت کنند.

مسئول مهدهای مساجد استان اصفهان در خصوص هزینه های جاری این مهدها گفت: در زمان ثبت نام هزینه بسیار اندکی برای ثبت نام خردسالان دریافت می شود به طوری که طی ابلاغ سازمان بسیج شهریه ثبت نام کودکان در این مهدها در سال جاری بین ۱۵ هزار تا ۹۰ هزار تومان می باشد اما برخی از پایگاه های بسیج که مجبور به اجاره مکانی مستقل برای این منظور می باشند هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: این هزینه های دریافتی صرف امور جاری از جمله دستمزد مربیان، اجاره بها، خرید تجهیزات و … خواهد شد و هیچ هزینه اضافی دیگری بر خانواده ها متحمل نمی شود.

صدیق تصریح کرد: داشتن محیطی امن، آموزش های علمی و دینی به کودکان همراه با محتواهای آموزشی مناسب، هزینه دریافتی کم و … باعث شده تا خانواده ها روز به روز اعتماد و گرایش بیشتری به مهدهای مساجد پیدا کنند و استقبال خوبی از این مهدها را شاهد باشیم ضمن اینکه همه خردسالان به مدت یکسال بیمه غرامت می شوند و برای آن ها انواع برنامه های شاد و متنوع نظیر اردوهای تفریحی برگزار می شود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها