• کدخبر: 36373
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۲۸ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۳
  • چاپ خبر
معاون شهردار اصفهان:

نخستین مسابقه ملی عکس “در راه مدرسه” در اصفهان برگزار می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: نخستین مسابقه ملی عکس “در راه مدرسه” با محوریت ثبت تصاویر از دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار در دو بخش مردمی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

به گزارش آرمان زنان، علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با تسنیم در اصفهان با اشاره به برگزاری نخستین مسابقه ملی عکس “در راه مدرسه” با شعار “من، مدرسه، دوچرخه” در شهر اصفهان اظهار داشت: این مسابقه به پیشنهاد دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و با محوریت پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان برای نخستین بار در کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به علاقه مدیریت شهری اصفهان به توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری، میزبانی این مسابقه ملی به این شهر رسید، ادامه داد: با توجه به این موضوع، این شهر تاریخی به عنوان شهری دوست‌دار دوچرخه، میزبانی جشنواره ملی عکس “در راه مدرسه” را بر عهده گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: دانش‌آموزان به عنوان نسل آینده این مرز و بوم، نقش مهمی در توسعه فرهنگی شهرهای مختلف کشور ایفا می‌کنند و با توجه به ضرورت گسترش فرهنگ‌ دوچرخه‌سواری در نسل آینده، این مسابقه با محوریت آنها برگزار می‌شود.

وی به تلاش‌های مدیریت شهری اصفهان برای گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری در این شهر اشاره کرد و گفت: اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در اصفهان و اهتمام شهردار اصفهان به دوچرخه‌سواری در کنار برنامه‌های مختلف فرهنگ‌ساز، زمینه آن را فراهم آورده که اصفهان به عنوان شهر دوچرخه‌ها، در این زمینه حرف‌های بسیاری داشته باشد.

صلواتی خاطرنشان کرد: امید داریم که با برگزاری نخستین مسابقه ملی عکس “در راه مدرسه”، سهم اندکی در افزایش گرایش مردم و دانش‌آموزان شهرهای مختلف کشور به موضوع دوچرخه‌سواری داشته باشیم.

انتهای پیام

درج دیدگاه

تازه ها