• کدخبر: 33476
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۰۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۶/۱۹
  • چاپ خبر
با بیمه‌نامه جدید ازدواج؛

مهریه و مخارج تولد فرزند اول تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان گفت: در بیمه‌نامه جدید ازدواج، «مهریه زنان» و «مخارج تولد و کلیه هزینه‌های فرزند اول» زوجین براساس میزان سپرده تحت پوشش قرار می‌گیرد.

به گزارش آرمان زنان، ناصر صبحی قراملکی با بیان اینکه برای اولین بار در کشور خدمات مشاوره ازدواج و خانواده تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد، گفت: از مزایای بیمه‌‌نامه جدید ازدواج تحت پوشش قرار دادن خدمات مشاوره است چرا که بسیاری از افراد به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های مشاوره به این مراکز مراجعه نمی‌کنند.

صبحی افزود: پیش از این نیز تفاهم‌نامه بیمه ازدواج با یکی دیگر از مراکز بیمه منعقد شده بود اما بیمه‌نامه جدید دارای مزایای بیشتری است.

وی در خصوص مزایای بیمه‌نامه جدید نسبت به بیمه‌نامه پیشین گفت: در بیمه‌نامه جدید بهره‌برداری از بیمه پس از چهار سال ممکن خواهد بود، فرد تا ۴۰ سالگی می‌تواند بیمه خریداری کند و همچنین خدمات مشاوره در این بیمه‌نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد.

به گفته مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده، مخارج تحصیلات جوانان بین ۴۰ تا ۹۰ درصد تحت پوشش این بیمه قرار گرفته و همچنین مراحل مختلف ازدواج از زمان تصمیم به شروع ازدواج و دریافت خدمات مشاوره تا آغاز زندگی مشترک و پس از آن مانند تهیه جهیزیه، مسکن و… نیز براساس میزان سپرده‌گذاری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

وی افزود: مهریه زنان هم مشمول بیمه شده و شرایط به گونه‌ای فراهم می‌شود که در صورت جدایی زوجین مشکلی بابت بازپرداخت مهریه به وجود نیاید. علاوه بر آن مخارج تولد و کلیه هزینه‌های فرزند اول زوجین براساس میزان سپرده تحت پوشش قرار می‌گیرد.

فارس

انتهای پیام/

درج دیدگاه

تازه ها