• کدخبر: 31491
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۳۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۵/۲۲
  • چاپ خبر
رئیس اتحادیه پوشاک اصفهان:

اصفهان با کمبود متخصصان طراح لباس ایرانی مواجه است

رئیس اتحادیه پوشاک اصفهان گفت: متخصصان طراحی لباس و پوشاک ایرانی در اصفهان بسیار کم است و هماهنگی و یکدستی نیز بین همان تعداد اندک وجود ندارد.

به گزارش آرمان زنان، ابراهیم خطابخش اظهار داشت: طراحان لباس ایرانی در اصفهان به دلیل اینکه مورد حمایت قرار نگرفتند در کنار یکدیگر نیستند و سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

وی بیان داشت: طراح باید دانش سایزبندی و الگوسازی را داشته باشد تا بتواند پاسخگوی ایراد تولید کننده باشد.

رئیس اتحادیه تولید پوشاک اصفهان با اظهار اینکه تک‌دوزی باید کنار گذاشته شود، ادامه داد: در کشورهای خارجی وقتی طراحی الگو ارائه می‌دهد، از آن الگو تعداد زیادی تولید می‌شود اما در ایران به خاطر عدم حمایت این‌گونه نیست.

وی افزود: برای کم شدن مشکلات طراحان و حمایت از آن‌ها باید آن‌ها رسانه‌ای شوند تا بتوانند از تجربه یکدیگر استفاده کنند.

خطابخش درباره برخورد با فروشگاه‌های متخلف در این باره افزود: در حال حاضر اتحادیه استان اصفهان، پوشاک نامتعارف را جمع‌آوری و فروشگاه متخلف را پلمپ کرده است؛ در صورتیکه پوشاک قابل مقایسه با بقیه تولیدات ایرانی نیست چون از چند ماه قبل سفارش داده می‌شود و جمع‌آوری این پوشاک باعث ورشکستگی صاحبان فروشگاه‌ها می شود زیرا از قبل سفارش و بابت خرید آن چک دادند.

رئیس اتحادیه تولید پوشاک اصفهان با اشاره به راهکارهای رفع این مشکل گفت: باید قبل از ورود پوشاک به فروشگاه‌های اصفهان، نظارت روی آنها صورت گیرد، تا قبل از پخش جمع‌آوری شود همچنین نیاز به تشکیل کمیته‌ای برای گردآوری طراحان اصفهانی احساس می‌شود.

وی اعلام کرد: چرا وقتی طراح لباس در اصفهان هست باید از تهران لباس وارد شود، در صورتی که چرخ‌های تولیدکنندگان اصفهانی خاک می‌خورد.

خطابخش با اشاره به فراموشی فرهنگ و جایگاه ایرانی اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر اصالت لباس ایرانی فراموش شده زیرا حمایتی که باید از تولید لباس ملی صورت می‌گرفته، رخ نداده است.

وی با اشاره به اهمیت توجه به موضوع طراحی لباس با رویکرد البسه ایرانی تصریح کرد: طی ماه‌ها و سال‌های گذشته جلساتی برای برطرف شدن ضعف طراحی لباس در اصفهان برگزار شده تا دغدغه ضعف تولید پوشاک ملی لمس شود.

مهر

انتهای پیام/

درج دیدگاه

تازه ها