• کدخبر: 30722
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۲۲ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
  • چاپ خبر

توانمندسازی دختران درمعرض آسیب مهمترین هدف خانه های سلامت بهزیستی است

کارشناس دفتر آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی ایلام گفت: توانمندسازی دختران در معرض آسیب مهمترین هدف راه اندازی و برنامه فعالیت خانه های سلامت این اداره کل است.

به گزارش آرمان زنان، زهرا عبدالهی روز دوشنبه با اشاره به فعالیت دو خانه سلامت در ایلام افزود: خانه سلامت دولتی بصورت شبانه روزی به منظور نگهداری دختران در معرض آسیب و فراری فعالیت داشته و خانه سلامت بخش خصوصی نیز بصورت روزانه فروردین ماه امسال با هدف ارایه خدمات مشاوره ای، مددکاری، آموزش مهارتهای زندگی و فنی و حرفه ای، آماده سازی شغلی و توانمندسازی تحصیلی مراجعان فعالیت دارد.
وی نحوه ارجاع دختران آسیب دیده به این مراکز را از طریق واحد سیار اورژانس اجتماعی، خودمعرف، مرکز مداخله در بحران، نیروی انتظامی، دادگاه و سایر ارگان ها عنوان کرد.
وی اظهار کرد: از ابتدای تاسیس مرکز خصوصی خانه سلامت که به صورت روزانه فعالیت دارد تاکنون بیش از ۲۰ نفر که به علت مشکلات مختلف نظیر بد سرپرستی، بی سرپرستی و یا سایر آسیب های اجتماعی از منزل فرار کرده و یا تصمیم به فرار داشته در این مرکز پذیرش و خدمات لازم مشاوره و روانشناسی به آنها ارایه شده است.
وی گفت: اگرچه ایلام از آسیب اجتماعی دختران فراری مستثنی نیست ولی آمار این افراد در استان ایلام نسبت به کشور و سایر استان ها پایین بوده و ایلام در ردیف آخرین استان کشور قرار دارد.
وی گفت: مهمترین هدف بهزیستی در ساماندهی دختران فراری توانمندسازی آنها بوده و در این زمینه سعی می شود والدین و خانواده این افراد از آسیب های اجتماعی، مهارتهای حل مساله در زمان بحران، تقویت ارتباط فرد آسیب دیده با خانواده و فراهم شدن محیط امن برای فرزند آشنا شوند.
این کارشناس دفتر آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی ایلام گفت: با توجه به تحولات گسترده ای که در جامعه بوجود آمده چناچه خانواده ها آگاهی کافی و لازم نداشته باشند و نحوه برخورد درست با فرزند را ندانند بدون شک در معرض آسیب های اجتماعی قرار خواهند گرفت.

ایرنا

انتهای پیام/

درج دیدگاه

تازه ها